Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 05Тра

  100 днейПротягом останніх ста днів роботи Головного управління Держпраці у Харківської області найбільша увага приділялася зміцненню служби, підвищенню її іміджу та викорененню формалізму в роботі. З цією метою було виконано наступне:

  1. Налагоджено спільну роботу з Харківською обласною державною адміністрацією, правоохоронними органами, фіскальною службою, органами місцевого самоврядування та іншими соціальними партнерами щодо виявлення «тіньової» зайнятості. Інспекційні відвідування  з питань  легалізації робочих місць тепер здійснюються щоденно.
  1. За підтримки Харківської обласної державної адміністрації на її офіційному сайті, впроваджено систему повідомлення про незадекларовану працю («червона кнопка»).
  1. Активізована робота щодо виявлення працівників без належного оформлення трудових відносин. Незважаючи на мораторій, що діяв з 01.01.2018р. до 23.02.2018р. виявлено 105 неоформлених працівників, кількість легалізованих робочих місць дорівнює 4572.
  1. 13 матеріалів перевірок направлено до правоохоронних органів для прийняття рішень щодо кримінальної відповідальності правопорушників за ознаками злочинів передбачених ст. 172 Кримінального кодексу України.
  1. На початок року мав місце великий залишок незакінчених спеціальних розслідувань нещасних випадків минулих років, а саме 26 матеріалів. Завдяки налагоджуванню співпраці та взаємодії з правоохоронними органами та органами прокуратури, вдалося об’єктивно та повно закінчити 21 розслідування нещасних випадків минулих років. Аналіз причин та умови виникнення нещасних випадків поставлені на особистий контроль. Розслідування нещасних випадків здійснюється більш ретельно та оперативно з дотриманням встановлених строків.
  1. З метою якісного збору матеріалів Головним управлінням було придбано 2 відео-реєстратора, що використовуються під час перевірок. Цього технічного ноу-хау потребує сучасність.
  1. Було проведено 456 перевірок, інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання. Виявлено 3678 порушень. Винесено 271 постанова про накладання штрафів на правопорушників, на загальну суму 5,6 млн.грн. З них у добровільному порядку до державного бюджету вже сплачено 1 млн. 20 тис.грн.
  1. У адміністративних справах, за позовом Головного управління Держпраці у Харківській області до суб’єктів господарювання, застосовані заходи реагування, у тому числі: зупинено експлуатацію 56 одиниць обладнання підвищеної небезпеки та виконання 13 видів робіт підвищеної небезпеки, які виконувались з порушеннями та несли загрозу життю та здоров’ю людей.
  1. За підтримки Державної служби України з питань праці проведено аудиторську перевірку Головного управління Держпраці у Харківській області. Виявлені порушення та недоліки на цей час усунуто в повному обсязі.
  1. Узгоджена та налагоджена єдина юридична позиція щодо оцінки повноти та якості сукупності матеріалів наданих для отримання дозволів та декларування діяльності підприємств. Видано 209 дозволів на виконання робіт та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Але також надано 46 відмов у видачі дозволів.
  1. Активізована робота управління стосовно кадрових питань. Проведено конкурси для заміщення 17 вакантних посад, в т.ч. 9 посад за напрямком з питань охорони праці, 7 посад – з питань праці.   Прийнято на роботу 12 осіб. Критичний некомплект в управлінні ліквідовано.
  1. Не зафіксовано жодного випадку вчинення корупційних правопорушень чи правопорушень пов’язаних з корупцією з боку працівників Головного управління Держпраці у Харківській області. Питання виховання особистого складу управління стоять на особливому контролі.
  1. Організовано систему підвищення кваліфікації інспекторського складу управління, шляхом проведення навчання щодо змін вимог діючого законодавства.
  1. Реформована робота комісій з перевірки знань з питань охорони праці в організаціях, які здійснюють навчання. Виключений формалізм при прийнятті іспитів у працівників підприємств з питань охорони праці.
  1. Пріоритетним напрямком у роботі служби з суб’єктами господарювання визнано проведення превентивних заходів,  а саме проведення семінарів та нарад, надання консультативних послуг, яких було проведено – 610. Як наслідок по області мається суттєве зниження виробничого травматизму.
  1. Налагоджена та активно ведеться соціальна та громадська робота. Осучаснений та систематично оновлюється офіційний сайт Головного управління Держпраці у Харківській області. Щодня на сайті розміщуються публікації стосовно роботи Головного управління. Також робота управління оприлюднюється у мережі Facebook, на сайті Державної служби України з питань праці, сайтах соціальних партнерів, у періодичному виданні журналу «Охорона праці» та інших ЗМІ. В квітні, до Всесвітнього дня охорони праці, на офіційних сайтах соціальних партнерів було розміщено відповідні банери, також було розміщено відповідний рекламний банер в центральному районі м. Харкова. Приймається активна участь в урочистих заходах Харківщини.
  1. Оновлено склад Громадської ради при управлінні. Новообрані члени ради беруть активну участь у житті Головного управління, а також приймають участь у планових та позапланових перевірках суб’єктів господарювання.
  1. 20 квітня відбулося урочисте нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей». Представниця Харківщини зайняла перше місце по Україні, переможницею стала харків’янка Єлизавета Семенова, 9 років.

  Поставлені перед службою завдання є зрозумілими, а виконання цих завдань є вектором нашого руху.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 14:07