Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 18Вер

  31695Другий апеляційний адміністративний суд підтримав позицію Головного управління Держпраці у Харківській області, відповідно до якої укладення цивільно-правового договору на роботи, що здійснюються на висоті заборонено законодавством.

  В листопаді 2018 року Головним управлінням Держпраці у Харківській області було проведено інспекційне відвідування Товариства з обмеженою відповідальністю «Еверест НП» у зв’язку з тим, що за адресою господарської діяльності підприємства, де використовується наймана праця, стався нещасний випадок.

  Під час інспекційного відвідування було встановлено порушення частини 1 та 3 статті 24 Кодексу законів про працю України.

  Так, Товариство з обмеженою відповідальністю «Еверест НП» допустило 1 особу до роботи на висоті без належного оформлення, уклавши з останнім цивільно-правовий договір, чим порушено норми Кодексу законів про працю України.

  Відповідно до п.2 ч. 1 статті 24 КЗпП України, трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов’язковими при укладені трудового договору з умовами підвищеного ризику для здоров’я.

  Роботи підвищеної небезпеки можуть виконуватись виключно працівниками підприємства, які пройшли професійний добір, медичний огляд, спеціальне навчання та перевірку знань з охорони праці та протипожежної безпеки, а обов’язки щодо створення безпечних умов для виконання робіт покладаються виключно на роботодавця.

  Діюче законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин, посилання суб’єкта господарювання на укладення з працівником цивільно-правового договору саме по собі не може звільняти від відповідальності за допущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

  Таким чином, суб’єкту господарювання доведеться сплатити штраф у розмірі 111 690,00 грн.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 10:13