Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 11Вер

  IMG_8840Екологічна безпека в охороні праці передбачає дотримання працівником норм і правил техніки безпеки. Особливо це стосується шкідливих виробництв. Так інспекторами відділу гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Харківській області були проведені перевірки на ТОВ «Технокварц»(Жихарське родовище будівельного піску), ПАТ «Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат», ПП «ЛНВ», ТОВ НВФ «Бархан» щодо дотримання вимог охорони праці та уникнення виробничого травматизму.

  На таких виробництвах, де виникає небезпечна концентрація хімічних сполук або мікроорганізмів в повітрі (загазованість або задимленість) та можуть застосовуватися токсичні речовини, працівники повинні бути захищені засобами індивідуального захисту органів дихання та зору (респіратори, окуляри, протигази, маски), рукавичками та спецодягом і мати спеціальний допуск до проведення даних видів робіт. Також, в ході перевірок, фахівці ГУ Держпраці у Харківській області довели, що важливими умовами забезпечення безпеки в процесі праці є рівень підготовки працівників (знання, вміння, досвід роботи, готовність до позаштатних ситуацій), дотримання ними правил техніки безпеки.

  Так, у разі систематичного і тривалого впливу на людину шкідливих факторів (отруйних речовин, психологічних навантажень, електромагнітного поля, радіаційного фону, несприятливих температур та ін.) може статися накопичення цих речовин в організмі людини. У таких випадках існує небезпека виникнення професійних захворювань або зниження працездатності. З метою профілактики цих процесів і для зниження впливу шкідливих чинників працівникові можуть надаватися посилене харчування (молочні і калорійні продукти), скорочений робочий день, подовжену відпустку, скорочений трудовий стаж (вихід на пенсію на пільгових умовах), забезпечення реабілітації у відомчих лікувально-профілактичних установах.

  Крім того кожен працівник повинен мати чітке уявлення про свою соціальну захищеність в разі виробничої травми або професійного захворювання. У цьому питанні велика роль відводиться семінарам, превентивним заходам від фахівців Головного управління Держпраці у Харківській області, які періодично проводяться для керівників та працівників підприємств і організацій.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 20:11