Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 10Вер

  Щодня у світі трапляються незвичайні нещасні випадки. Ми дізнаємося про них з новин та Інтернету, але деякими випадками нас може вразити і історія.

  Пивна повінь

  Безымянный

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  16 жовтня 1814 р. у Лондоні вибухнула цистерна з пивом об’ємом 610 тисяч літрів. В результаті пиво вилилося на вулиці міста, зруйнувавши 2 будинки, пробивши стіну пабу Tavistock Arms і заваливши уламками барменшу. Пивоварня була побудована в бідному районі. 8 людей потонуло. Подія розглядалася в суді, але і суддею і присяжними воно було визнано результатом дії нездоланної сили, за який ніхто не повинен нести відповідальність.


  Затоплення Бостона патокою

  Безымянный1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  15 січня 1919 р в Бостонському районі Норд-енд вибухнув резервуар з мелясою. Патока пронеслася хвилею по вулицях міста на швидкості 60 км/год. Сила хвилі була здатна знести будинки. Люди, що потрапили в потік, або розбилися о будівлі, або потонули. 21 людина загинула, 150 були поранені. Ходять чутки, що в спекотний день тут досі пахне солодким.


  Грязьовий вулкан Люсі в Сідоарджо

  2

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  У травні 2006 року під час буріння в пошуках газу компанія PT Lapindo Brantas викликала виверження вулкана Люсі. Вода, що хлинула уверх вздовж бурильної колони змішуючись із породами, вирвалася фонтаном у 180 метрів над поверхнею. Температура багна та води досягала +60 °C, також виділився сірководень, що спричинило неприємні запахи. Потоки гарячого бруду залили поля і села. Внаслідок виверження загинуло 13 людей, десятки тисяч людей були переселенні . До 2007 року 8 сіл та 25 фабрик виявилися поховані в бруд та зруйновані ферми. Бруд покрив площу 25 км².

  У 2007 році уряд Індонезії здійснив кілька безуспішних спроб зупинити або принаймні зменшити обсяги викидів. У 2008 році було прийняте рішення про припинення подібних спроб.
  У квітні 2008 року вулкан Люсі став провалюватися під власною вагою, а це веде до утворення кальдери, глибина якої може досягти 146 метрів. За оцінками найімовірніше, що виверження буде тривати ще чверть століття, за песимістичними оцінками вулкан може діяти століття.

  Внаслідок його діяльності було переміщено близько 50 тис. людей, житла яких були знищенні гарячим (+60 °C) брудом та водою.

  За свідоцтва вчених саме дії геологів спровокували це катастрофічне природне явище. З іншого боку, компанія PT Lapindo Brantas стверджує, що причиною виверження вулкана став землетрус, який був двома днями раніше і вина компанії досі не доведена. За запевненням керівництва, усі роботи проводилися з дотримання правил техніки безпеки.

  Незважаючи на результати нових досліджень у цій події зберігається наукова невизначеність.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 18:20