Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 09Сер

  Проведення превентивних заходів фахівцями Головного управління Держпраці у Харківській області


  Превентивні заходи Головного управління Держпраці у Харківській області (далі – Управління Держпраці) з охорони праці призначені, з одного боку, створити сприятливі умови роботи для працівників, підвищуючи тим самим продуктивність та якість праці, а з іншого ─ захистити працюючих від нещасних випадків, ризик яких традиційно є високим.

  За перше півріччя 2019 року, відповідно до аналізу, проведеного Державною службою України з питань праці, велика кількість нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, припадає на події пов’язані з експлуатацією транспорту.

  З метою дотримання всіх необхідних заходів з безпеки праці серед працівників суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність в транспортній галузі, фахівцями відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки, в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку було проведено семінар у Комунальному підприємстві «Тролейбусне депо №2».

  Під час семінару були розглянуті організаційні та технічні заходи для безпечного проведення робіт, обов’язки осіб, що відповідають за безпечне виконання робіт. Питання, на яке найбільше звернули увагу було – дотримання допустимої відстані до струмовідних мереж при виконанні робіт.

  На завершення семінару, фахівцями Управління Держпраці були надані відповіді та консультації стосовно всіх проблемних питань з охорони праці у галузі експлуатації електротранспорту.

  Фахівцями відділу з питань гігієни праці на підставі запиту Медико – санітарної частини АТ «ХТЗ» проведено обстеження робочого місця заливальника металу ливарного цеху з приводу підозривиникнення у працівника хронічної патології професійної етіології.

  В ході обстеження проведено бесіду з працівниками та керівництвом цеху стосовно необхідності застосування засобів індивідуального захисту від впливу шкідливих і небезпечних виробничих факторів та своєчасного проходження обов’язкових періодичних профілактичних медичних оглядів. Запропоновані заходи з підвищення ефективності колективних засобів захисту.

  Фахівцями відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці з метою профілактики виробничого травматизму, аналізу стану охорони праці на підприємствах та здійснення державного нагляду за додержанням вимог законодавства та нормативно – правових актів з охорони праці та промислової безпеки, було проведено робочі зустрічі з працівниками ТОВ «Енергопортсервіс» та Центрального районного відділення АТ «Харківобленерго» на тему: «Правила безпечної експлуатаціїелектроустановок споживачів».

  Було розглянуто та надано інформацію про основні причини і наслідки нещасних випадків на виробництві, які сталися на об’єктах при експлуатації електроустановок.

  Також інспекторами обговорено застосування додаткових заходів з підвищення безпеки, які передбачаються під час виконання робіт а комутаційних апаратах в електромережах.

  Фахівцями відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму проведено семінар на ТОВ «Стальконструкція 1» на тему: «Профілактика виробничого травматизму на підприємстві, підсумки роботи з охорони праці за 2019 рік».

  Під час семінару були розглянуті питання реалізації завдань та функцій, визначених Законами України «Про охорону праці», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», про стан і причини виробничого травматизму за 2019 рік.

  Фахівцями Управління Держпраці було акцентовано увагу на те, що охорона праці робітників та безпечні умови праці на кожному будівельному майданчику – є обов’язком керівників будівельних організацій та осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт.

  Також на семінарі розглянуто питання щодо заходів, спрямованих на профілактику виробничого травматизму, дотримання вимог безпеки під час виконання робіт з інструментом та пристроями, своєчасне проведення медичних оглядів працівників та навчання з питань охорони праці.

  Головне управління Держпраці у Харківській області попереджає, щодо неприпустимості зневажливого ставлення до питань особистої безпеки персоналу та нагадує, що нехтування вимогами законодавства, щодо прав працівників у галузі охорони праці, призводить до сумних наслідків.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 16:45