Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 08Лип

  6 ТОВ «ГРОЛ-Україна»Головне управління Держпраці у Харківській області продовжує практику проведення семінарів – навчань з питань охорони праці та охорони здоров’я на підприємствах. Відділом нагляду в машинобудуванні та енергетиці були проведені семінари з працівниками інструментального виробництва (ІВ) ДНВП «Об’єднання Комунар», ТОВ «ГРОЛ-Україна» на теми: «Правила з охорони праці під час холодної обробки металів», «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та приладами», «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів».

  Фахівцями Управління Держпраці було зазначено щодо необхідності та послідовності заходів під час роботи на виробництві, а саме: перед почат­ком робіт не­обхідно застосувати ро­бочий одяг, підго­ту­ва­ти спеціальні вібро­за­хисні ру­ка­виці (м’які ру­ка­виці з подвійною про­клад­кою), за­хисні оку­ля­ри (оку­ля­ри з не­бит­ким склом), на­колінни­ки, на­ло­кіт­ни­ки, проти­шумові на­вуш­ни­ки,        за­побіжний по­яс. Було акцентовано увагу, що перед початком робіт потрібно ретельно ог­ля­ну­ти ро­боче місце, за­бра­ти речі, які за­ва­жа­ють ро­боті, та звільни­ти про­хо­ди; пе­ре­ко­на­ти­ся в достатньо­му освітленні ро­бочого місця та за не­обхідністю за­сто­су­ва­ти пе­ре­но­с­ний елек­т­ричний світильник.

  1Також інспекторами було взято участь в роботі Державної кваліфікаційної комісії Лозівського центру професійної освіти Харківської області з професій: «Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустановок».

  Учасники семінару отримали відповіді з проблемних питань, зокрема щодо проведення медичних оглядів працівників, встановлення зв’язку захворювань у працівників з умовами виробництва, методичних матеріалів з надання своєчасної допомоги потерпілим під час перебування їх в лікувально-профілактичних закладах, проведення огляду інвалідів праці медико-соціальними експертними комісіями.

  Управлінням Держпраці було наголошено, що головним фактором, який впливає на безпеку праці та безаварійність роботи обладнання – залишається людина. Тому працівники при експлуатації електроінструментів повинні керуватись інструкціями підприємств – виготовлювачів, вимогами нормативно – правових актів з охорони праці.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 22:31