Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
  • 03Лип

    1530795702-5103В червні 2019 року Харківський окружний адміністративний суд підтримав правову позицію Головного управління Держпраці у Харківській області в частині визнання законною та такою, що не підлягає скасуванню постанову винесену уповноваженими посадовими особами про накладення штрафів на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України за фактичний допуск тринадцяти працівників КП «Харківські теплові мережі» до роботи без належного оформлення трудових відносин.

    Головним управлінням Держпраці у Харківській області було доведено, що встановленими під час інспекційного відвідування 13 особами фактично виконується робота за посадами, що відповідають посадам вакантним на вказаному комунальному підприємстві, укладені договори підряду містять у собі зазначення про довгостроковий термін їх дії, а предметом договорів підряду є процес праці, а не її кінцевий результат. Підтримуючи доводи суб’єкта владних повноважень суд першої інстанції зазначив, що фактично існуючі трудові відносини позивачем були замінені договорами підряду, оскільки умови зазначених договорів передбачають регулярне виконання громадянами роботи, а саме: за професією медичної сестри, лікаря, інженера-проектувальника, оператора відеоспостереження, програміста, охоронника, інженера метрологічного забезпечення, зварювальника. Тобто, праця за цими договорами не є юридично самостійною, а здійснюється у межах діяльності суб`єкта господарювання за напрямком діяльності комунального підприємства, з систематичним виконанням трудових функцій відповідно до визначеного виду виконуваної роботи, у встановлений строк з підпорядкуванням правилам внутрішнього трудового розпорядку комунального підприємства.

    Таким чином, комунальному підприємству доведеться сплатити штраф у розмірі більше ніж півтора мільйони гривень до Державного бюджету за порушення вимог частини третьої статті 24 КЗпП України.

    Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 18:52