Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 02Лип

  photoВ липні 2018 року інспекторами праці Головного управління Держпраці у Харківській області було проведено захід державного контролю у формі інспекційного відвідування та встановлено фактичний допуск суб’єктом господарювання п’яти осіб без належного оформлення трудових відносин.

  Інспекторами праці було встановлено, що особи без жодних належних правових підстав виконували на користь суб’єкта господарювання підсобні роботи на птахофермі.

  Намагаючись замаскувати порушення трудового законодавства, суб’єктом господарювання було подано цивільно-правові договори.

  Головне управління Держпраці у Харківській області наголошує, що діюче законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин, посилання суб’єктів господарювання на укладення з працівниками цивільно-правових договорів саме по собі не може звільняти від відповідальності за допущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин, якщо вказані договори спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин між найманими працівниками та суб’єктами господарювання.

  В порушення вимог частини третьої статті 24 КЗпП п‘ять працівників було допущено до виконання роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

  Другий апеляційний адміністративний суд підтримав правову позицію Головного управління Держпраці у Харківській області у частині визнання правомірною та законною постанову винесену уповноваженими посадовими особами про накладення штрафу на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

   

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 19:01