Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 01Лип

  4310a2fd4e8ced8dd6ac87670f16c0c269538b0dУ грудні 2018 року Головне управління Держпраці у Харківській області здійснило захід державного контролю щодо дотримання суб’єктом господарювання архітектурно-будівельною компанією, законодавства з питань праці, в тому числі з питань офіційного працевлаштування працівників.

  Під час проведення інспекційного відвідування встановлено, що 15 осіб впродовж 2018 року працювали без оформлення трудових відносин.

  За порушення частини 3 статті 24 КЗпП України у відношенні суб’єкта господарювання винесено постанову у розмірі 1 млн 877 тис 850 грн 00 коп.

   Не погодившись з результатами інспекційного відвідування, суб’єкт господарювання звернувся до суду з позовом про скасування результатів заходу контролю, свою правову позицію аргументував тим, що зазначені в акті особи перебувають у цивільно-правових відносинах з іншими юридичними особами і не мають жодного відношення до будівельної компанії.

  В силу того, що діюче законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин, посилання позивача на укладення з працівниками цивільно-правових угод з іншими суб’єктами господарювання саме по собі не може звільняти від відповідальності за допущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин, якщо вказані угоди спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин між ними.

  В червні 2019 року Харківський окружний адміністративний суд у повній мірі підтримав правову позицію Управління Держпраці та визнав, що 15 осіб виконували роботи саме на користь позивача без належного оформлення трудових відносин та окремо наголосив, що Порядок № 295 втратив свою чинність з 14.05.2019, відповідно до цієї дати його норми правомірно застосовувались Управлінням Держпраці.

  Суб’єкту господарювання доведеться сплатити штраф у розмірі майже два мільйони гривень до Державного бюджету.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 22:00