Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 24Тра

  ТОВ_АстраОдним із заходів згідно плану із відзначення Дня охорони праці в Харківській області у 2019 році під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці» є організація та проведення на підприємствах регіону семінарів, нарад, засідань за круглим столом та конференцій з охорони праці.

  Фахівцями відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці були проведено семінари з працівниками ТОВ «Кітос» та ТОВ «Астра» спрямований на зменшення виробничого травматизму. Під час робочої зустрічі було розглянуто питання щодо функціонування системи управління охороною праці на підприємствах, організації проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, експлуатації обладнання підвищеної небезпеки, стану безпеки при проведенні робіт з підвищеною небезпекою та впровадження ризикоорієнтованого підходу.

  Також проведено робочі зустрічі з працівниками енергетичного відділу ТОВ «Харківський завод промислових технологій» щодо додержання вимог «Правил безпечної роботи з інструментом і пристроями», «Правил експлуатації електрозахисних засобів».

  ТОВ «Харківський завод промислових технологій»Інспектори торкнулися питання  про безпечне використання пневматичного інструменту під час виконання виробничих завдань, було звернено увагу на виконання робітниками підрозділу вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, а саме: застосовування електрозахисних засобів тільки за їх призначенням; забезпечення електротехнічних працівників засобами захисту; застосування робітниками під час виконання робіт в електроустановках випробуваних електрозахисних засобів; ведення обліку і зберігання засобів захисту;тасвоєчаснепроведеннявипробуваньзасобівзахисту.

  Було зазначено що виконувати роботи в електроустановках потрібно з використанням діелектричних штанг, кліщів і подібних їм інших засобів захисту необхідно з землі, підлоги або безпечних стійких інвентарних конструкцій — стаціонарних чи пересувних площадок, з драбин тощо, які за конструкцією мають відповідати чинним технічним умовам на їх виготовлення. Забороняється використовувати для таких цілей випадкові підручні засоби — ящики, бочки і т.п.

  У зв’язку з нещасним випадком, що стався 09 березня 2019 року з працівником КП «ХТМ» з працівниками Індустріальна_філія_КП_ХТМІндустріальної філії підприємства був проведений семінар «Превентивні заходи щодо зменшення виробничого травматизму на виробництві». Під час проведення заходу було звернено увагу на виконання нормативно-правових актів з охорони праці та впровадження ризикоорієнтованого підходу.

  Фахівцями відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг проведено семінар – наради з роботодавцями м. Харкова та Харківської області.

  Під час заходу були висвітлені основні вимоги Закону України від 02.12.2010 № 2735-VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України від 02.12.2010 № 2736-VI «Про загальну безпечність нехарчової продукції», постанови КМУ від 27.08.2008 № 761 «Про затвердження Технічного регламенту засобів індивідуального захисту», постанови КМУ від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження IMG-5d410901451d422a804f3f870d3fd97d-Vпереліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд», постанови КМУ від 30.12.2015 № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення» та інших нормативних актів.

  Розібрано мету здійснення ринкового нагляду щодо вжиття  обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:25