Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 12Кві

  prosrochenyj-pasportІнспекторами праці Головного управління Держпраці у Харківській області проведено ряд інспекційних відвідувань, під час яких було виявлено нелегально працевлаштованих робітників.

  Під час інспекційного відвідування фізичної особи – підприємця, який працює у легкій промисловості виявили 6 неоформлених працівника.

  У двох фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність у сфері харчування виявили 2 неоформлених працівника.

  На товаристві з обмеженою відповідальністю, яке займається прибиранням приміщень було задіяно 3 працівника без офіційного працевлаштування.

  На товаристві з обмеженою відповідальністю, яке займається виробом молочних продуктів було задіяно 15 працівників «нелегалів».

  У фізичної особи – підприємця, який ремонтує автомобілі виявлено 1 робітника, який працює нелегально.

  У фізичної особи – підприємця та на товаристві з обмеженою відповідальністю, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі виявили 28 неоформлених працівника.

  У фізичної особи – підприємця, який займається виробництвом будівельного матеріалу був задіяний 1 робітник, який працював нелегально.

  За результатами інспекційних відвідувань, уповноваженими особами Головного управління Держпраці розглянуто справи та винесено постанови щодо накладення штрафних санкцій на загальну суму понад 7 млн гривень!

  Нагадуємо!

  Згідно із ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме 4173 грн.

  За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, будуть нести фінансову відповідальність у таких розмірах:

  1. 100 мінімальних зарплат – 417300 грн., у разі вчинення роботодавцем  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення.
  2. 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125190 грн. за наступні порушення:

  – фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

  – оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

  – виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

  1. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, надурочну роботу та інші питання оплати праці);
  2. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. (за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

  Автор: Сектор взаємодії зі ЗМІ, 16:42