Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 11Кві

  DSC_0054 первая (1)Державне підприємство «Головний навчально-методичний центр Держпраці», який здійснює координацію і методичний супровід суб’єктів господарювання, що проводять навчання працівників з питань охорони праці організував за ініціативою Державної служби України з питань праці, при підтримці Головного управління Держпраці у Харківській області проведення Круглого столу з метою визначення механізму співпраці Мінсоцполітики України, МОН України, Держпраці, закладів вищої освіти України для запровадження основних напрямків удосконалення підготовки фахівців з безпеки та гігієни праці та шляхів їх реалізації.

  Круглий стіл відбувся на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова 09 квітня 2019 року у м. Харкові, у якому прийняли участь: директор Державного підприємства «Головний навчально-методичний центр Держпраці» В’ячеслав Субботін, начальник відділу з питань охорони праці Департаменту з питань праці Держпраці Наталія Віжул, директор Державної установи «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» Ярослав Сторож, DSC_7101 вторая (1)представники Асоціації підприємств та навчальних центрів у сфері охорони, безпеки та гігієни праці, представники шістнадцяти закладів вищої освіти України з семи регіонів, члени комісій з перевірки знань з питань охорони праці Головного управління Держпраці у Харківській області та керівники і викладачі двадцяти п’яти навчальних центрів.

  Під час заходу увагу присутніх, особливо представників кафедр безпеки життєдіяльності закладів вищої освіти України, було направлено на обговорення реалізації концепції реформування системи управління охороною праці в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 №989-р. з метою сприяння повернення у заклади вищої освіти навчання за спеціальностями «охорона праці» та включення у навчальні програми вивчення системи організації безпеки  та гігієни  праці на основі ризикоорієнтованого підходу для забезпечення впровадження  стандартів Європейського Союзу.

   Начальник відділу з питань охорони праці Департаменту з питань праці Держпраці Наталія Віжул у своємуDSC_0048 третяя (1) виступі зазначила: «Система реформування – це не просте, це дуже складне питання. Ми повинні найти нові методи по підготовці студентів в напрямку безпеки і гігієни охорони праці. Перше і головне в охороні праці – це підготовка фахівця по європейські. Це запорука кваліфікаційного спеціаліста та збереження життя людей на підприємствах».

  Також багато уваги приділялось обговоренню внесення змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05). Так, директор Державного підприємства «Головний навчально-методичний центр Держпраці» В’ячеслав Субботін у своїй доповіді зазначив щодо доцільністі внесення змін та доповнень, беручи до уваги, що впроваджується нова ризикоорієнтована система управління охороною праці та вносяться суттєві зміни у нормативно-правові акти з охорони праці для забезпечення впровадження стандартів Європейського Союзу. Також В’ячеслав Субботін ініціював розгляд питання щодо практичного застосування вимог Типового положення про порядокDSC_0076 четвертая (1) проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці під час підготовки посадових осіб та працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки, роз’яснив та відповів на проблемні питання, наголосив на плідній співпраці між Держпраці та навчальними центрами в частині кваліфікованого навчання працівників, впорядкування роботи комісії з перевірки знань з питань охорони праці та після проведення спеціального навчання.

  Наприкінці зустрічі начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Харківській області Дмитро Гринь наголосив, що такі заходи повинні привернути увагу закладів вищої освіти України, навчальних центрів, підприємств, роботодавців, працівників щодо створення безпечних та здорових умов праці, запобігання аваріям, нещасним випадкам та професійним захворюванням.

  DSC_0175 пятая (1)DSC_7088 шестая (1)

  Автор: Сектор взаємодії зі ЗМІ, 19:42