Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 11Кві

  58d1ab0787e1c.imageНаприкінці 2018 року, згідно плану заходів на 2018 рік, головними державними інспекторами відділу нагляду в АПК та СКС на чолі з начальником відділу Станіславом Халіним було відкрито перевірку суб’єкта підприємницької діяльності. Підприємство здійснює господарську діяльність та спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових і баштанних культур, овочів і коренеплодів, розведенні великої рогатої худоби та свиней.

  На жаль, перевірка виявила велику низку порушень вимог законодавства у галузі охорони праці, деякі з них – просто кричущі факти порушення Закону України про охорону праці, що було викладено у відповідних приписах.

  Також, фахівці у нагляді в АПК та СКС надали керівнику підприємства обґрунтовані рекомендації щодо відсторонення майже двох десятків осіб від виконання робіт підвищеної небезпеки до проходження ними спеціального навчання, проконсультували щодо необхідності зупинення газоелектрозварювальних робіт та робіт, що потребують застосування електрозахисних засобів, бо ці роботи проводилися з порушенням вимог Закону України про охорону праці (стаття 13 ЗУ № 2694).

  У термін, визначений законодавством на виконання приписів, керівництво підприємства на вимоги інспекторського складу не відреагувало, хоча відповідальний фахівець відділу нагляду в АПК та СКС неодноразово нагадував керівнику підприємства про необхідність своєчасного виконання вимог приписів. Тож ГУ Держпраці у Харківській області розпочало низку заходів по оформленню необхідних матеріалів справи та 18 грудня 2018 року звернулося до Харківського окружного суду з проханням застосувати заходи реагування у галузі державного нагляду/контролю до суб’єкта господарювання, а саме:

  відсторонити від робіт 21 особу до проходження ними щорічного спеціального навчання і перевірки знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці;

  заборонити експлуатацію 6 об’єктів, які не відповідають вимогам законодавства щодо охорони праці;

  зупинити газоелектрозварювальні роботи та роботи, що потребують застосування електрозахисних засобів в електроустановках до 1000 В на об’єктах підприємства.

  11 березня 2019 року суд задовольнив та підтримав правову позицію Головного управління Держпраці у Харківській області у повному обсязі.

  Нагадуємо що проведення робіт підвищеної небезпеки без дозволу, експлуатація об’єктів підвищеної небезпеки без технічного огляду та робота працівників без спеціального технічного навчання є грубим порушенням вимог чинного законодавства, дотримання цих вимог допомагає запобігти травмам на виробництві, аварій та навіть більш трагічним випадкам.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 12:02