Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 05Жов

  prosrochenyj-pasportГоловним управлінням Держпраці у Харківській області проведено ряд інспекційних відвідувань під час яких було виявлено нелегально працевлаштованих робітників на підприємствах Харківщини.

  Так на товаристві з обмеженою відповідальністю у сфері громадського харчування, було виявлено 14 працівників «нелегалів». Та у фізичної особи – підприємця, яка займається транспортними перевезеннями, було допущено до виконання робіт 4 працівників без офіційного працевлаштування.

  Під час одного з інспекційних відвідувань фізичної особи – підприємця, зайнятого у сфері торгівлі, було відмовлено у допуску та наданні будь-яких документів. Тобто, створено перешкоди у проведенні інспекційного відвідування.

  За результатами інспекційних відвідувань, Головним управлінням розглянуто справи та винесено постанови щодо накладення штрафних санкцій на загальну суму майже 2,4 млн.  гривень!

  Держпраці нагадує!

  1. За одного найманого працівника без належного оформлення трудових відносин передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, тобто 111 690 гривень.
  1. За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці передбачено штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат, тобто 37230 грн.
  1. У разі вчинення роботодавцем  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення,  передбачено штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат, тобто 372 300 гривень.
  1. Працівники, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем – соціально незахищені: не отримають державних соціальних гарантій та не отримають належного відшкодування заподіяної шкоди в результаті виробничої травми або професійного захворювання.

  Отже звертаємо увагу роботодавців,  краще одразу все зробити так як того вимагає чинне законодавство, чим сплачувати штрафні санкції за своє байдуже ставлення до працівників.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:44