Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 25Вер

  Науково- виробничий журнал «Охорона праці», за підтримкою Державної служби України з питань праці, оголошує  ІХ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка  «Охорона праці очима дітей»- 2020. Роботи з різних тематик охорони праці будуть прийматися в регіональних управліннях Держпраці до 15 лютого 2020 року. Нагородження переможців конкурсу відбудеться 28 квітня 2020 року у святкування Всесвітнього дня безпеки і гігієни праці.

  c3612143-7739-42f3-a2b6-bafa711add55

 • 25Вер

  1372258Франція

  Контроль за забезпеченням безпечних і здорових умов праці у Франції здійснює інспекція праці. Цей орган не має права безпосередньо притягати до відповідальності винного підприємця, а повинен звертатися до судових органів. Також інспектори праці не можуть самі за надзвичайних обставин тимчасово закривати підприємства або видавати обов’язкові накази. У цьому випадку інспектори повинні звертатися в суд, що розглядає таке звертання в прискореному порядку.

  У Франції законодавство передбачає створення на підприємствах із кількістю працівників понад 250 соціальної служби з проблем праці. Персонал служби призначається за згодою між адміністрацією і комітетом підприємства, а за відсутності домовленості – інспектором праці. Мета служби – надання допомоги працівникам у рішенні психологічних проблем, особливо жінкам, молоді, інвалідам, літнім трудящим. Ці служби повинні координувати і спрямовувати дії адміністрації та комітету підприємства на вирішення соціальних питань; сприяти створенню на підприємстві задовільного психологічного клімату, запобіганню стресів, виробничого дискомфорту.

  Також важливе місце в сфері забезпечення безпечних і здорових умов праці у Франції посідають організації трудящих – профспілкові організації. За заслуги під час Другої світової війни профспілки Франції отримали особливі привілеї: держава та бізнес надали їм право вести переговори при укладанні колективних угод про умови найму на рівні компаній та їхніх філій, спільно управляти державними програмами соціального страхування. Уряд дозволив їм формулювати закони та проводити політику у галузі соціального партнерства. Однак тепер виявилося, що ці повноваження не лише не відповідають ролі профспілок у суспільстві, а й не приносять йому користі. Зараз уряд Франції, на чолі з президентом Еммануелем Макроном, впроваджує нові економічні реформи, де буду визначено місце профспілок у економіці країни.

  136777Іспанія

  В Іспанії діє Міністерство праці та імміграції, до складу якого входить Інспекція праці та соціального забезпечення Іспанії (далі Інспекція).  Сфера  діяльності Інспекції поширюється на питання трудових відносин, а саме, контракти, тривалість робочого часу, заробітна плата; профілактика професійних ризиків, соціальне забезпечення, зокрема реєстрація внесків до фонду соцстрахування; питання зайнятості та безробіття, професійної підготовки та перепідготовки фахівців, питання працевлаштування іноземців, ґендерної нерівності та дискримінації у сфері зайнятості.

  У своєму розпорядженні Інспекція має два корпуси службовців з інспекторськими функціями. Вищий Корпус Інспекторів праці та соцзабезпечення складається  з посадовців вищого технічного рівня, вони атестовані на національному рівні. У ході виконання своїх функцій вони мають бути технічно незалежними та об’єктивними, як це передбачено Конвенціями МОП 81 та 129. Повноваження у сфері запобігання ризикам на робочих місцях та трудових стосунків належать тільки цим службовцям.

  Корпус помічників інспекторів з працевлаштування та соцзабезпечення має функції допоміжних перевірок та управління, які необхідні для належного виконання інспекторської роботи. Ці працівники мають менше повноважень та координуються певним інспектором праці, який має надавати інформацію та попереджати порушення, сприяти цим соціальним партнерам виконувати свої обов’язки, а також виконувати функції примирення, посередництва та арбітражу під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

  1958726Латвія

  Латвія – член Європейського Союзу з  травня 2004 року, провела реформи у всіх галузях економіки, зокрема у сфері охорони праці та промислової безпеки. До складу Міністерства добробуту, яке тісно співпрацює з Конфедерацією роботодавців Латвії (КРЛ) і Союзом вільних профспілок Латвії (СВПЛ), входить Державна інспекція праці , яка здійснює нагляд і контроль системи охорони праці. Під контроль Державної інспекції праці підпадають: підприємці, державні та муніципальні органи влади, релігійні та неурядові організації, небезпечне обладнання та його власники, роботодавці тощо. Державна інспекція праці складається з центрального апарату, що здійснює загальне керівництво структурою, а також 7 регіональних підрозділів.

  Удосконалення системи охорони праці відбувається шляхом розробки нових нормативних актів, інформуванням роботодавців і працівників та громадськості в питаннях охорони праці,  здійсненням підйому продуктивності та ефективності роботи Державної інспекції праці та співробітництва з країнами-членами ЄС у рамках різних проектів.

  Особливе місце в комплексі превентивних заходів займає організація навчання з питань охорони праці та інструктування. Навчання з охорони праці регламентуються Правилами Кабінету Міністрів «Правила навчання питанням охорони праці».

 • 25Вер

  XXLІнспекторами Головного управління Держпраці у Харківській області за колективним  зверненням  працівників акушерсько-фізіологічного відділення та відділення новонароджених  Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2 філії «Центр охорони здоров’я»  АТ «Укрзалізниця» була проведена позапланова перевірка дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

  В ході позапланової перевірки інспекторами Управління Держпраці виявлені численні порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, серед яких – виконання робіт підвищеної небезпеки без оформлення необхідних дозвільних документів (відсутній дозвіл на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки).

  Фахівцями Управління Держпраці було привернуто особливу увагу керівника суб’єкта господарювання щодо недопущення до роботи працівників без належного проведення навчання та інструктажів з охорони праці, що є ключовим фактором попередження виробничого травматизму. Було проведено роз’яснювальну бесіду з керівником та працівниками лікарні щодо вимог нормативно-правових актів з охорони праці та недопущення їх в інших структурних підрозділах лікарні.

  Всі виявлені порушення нормативно – правових актів з охорони праці під час перевірки у Харківській клінічній лікарні на залізничному транспорті №2 філії «Центр охорони здоров’я»  АТ «Укрзалізниця», які потребують виправлення,  були зафіксовані в акті перевірки та зазначені у приписі.

 • 24Вер

  2Фахівцями Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Харківській області в рамках соціального партнерства та співпраці на базі Харківського міського центру зайнятості проведено спільний з представниками Харківського обласного центру зайнятості семінар для роботодавців на тему: «Зміни у трудовому законодавстві. Робота за цивільно-правовим договором. Посередництво в працевлаштуванні. Подання звітності».

  У роботі семінару прийняли участь представники таких підприємств, установ та організацій: ТОВ «Пріма Вітторіа», ТОВ «Ворлд-Емігрейшн», ТОВ «Стальспецмонтажзавод», ТОВ «Бісквіт і Кº», ДП «Харківстандартметрологія», Харківський державний політехнічний коледж та інші.

  В ході проведення семінару особливу увагу було зосереджено на необхідності легалізації трудових відносин, недопущення працівників до виконання роботи без належного її оформлення, недопущення фактів підміни фактично існуючих трудових відносин роботодавців з найманими працівниками договорами цивільно – правового характеру, а також фахівцями Держпраці було наголошено на відповідальності та наслідках використання незадекларованої праці, як для працівників, так і для роботодавців.

  Наприкінці семінару фахівцями Головного управління Держпраці у Харківській області були надані вичерпні відповіді на запитання представників підприємств.

 • 23Вер

  Сьогодні Головне управління Держпраці у Харківській області пропонує Вам переглянути першу серію європейського мультфільму про Напо та ого друзів.

  Прем’єра першого мультиплікаційного фільму з охорони праці «Best Sign Story» відбулася на європейському кінофестивалі 1998 року у Единбурзі.

  Фільм о Напо – це оригінальна ідея невеличкої групи спеціалістів з охорони праці (Великобританії, Германії, Італії, Франції, Швеції, Австрії).

  «Безпека з посмішкою» – саме це являється внеском проекту Напо щодо підвищення безпеки робочих місць.

  Цей мультфільм підходить  для працівників всіх галузей та рівнів, а особливо для тих, хто навчається або почав працювати.

  Мета фільму –  підвищити рівень  знання основних ризиків,  примусити аудиторію замислитися про нещасні випадки  та обговорити можливі запобіжні заходи їх недопущення.

  З героями  серії  трапляються  нещасні випадки, які стали слідством  типових індивідуальних або колективних ризиків на підприємстві.

  Бажаємо всім приємного перегляду, чудового настрою, гарного та продуктивного робочого тижня!

 • 23Вер

  111111Харківський окружний адміністративний суд підтримав правову позицію Головного управління Держпраці у Харківській області в частині визнання правомірною та законною постанови винесеної  уповноваженими посадовими особами про накладення штрафів на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України за фактичний допуск працівників ТОВ «Інжинірингова компанія ПЛАНЕТА БУД» до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

  Дослідивши  цивільно-правові угоди, суд першої інстанції дійшов переконливого висновку про те, що 5 (п’ять) осіб, фактичний допуск до роботи без належного оформлення трудових відносин, яких було встановлено владним суб’єктом в ході реалізації контрольних повноважень, виконували не індивідуально визначену роботу, передбачену угодою. Функції, які виконували такі особи за вказаними договорами, не є самостійними. У цивільно-правових угодах не зазначено, який саме результат роботи повинен передати виконавець замовнику, процес праці не передбачає будь-якого кінцевого результату, що вказує на наявність трудових відносини між позивачем та вищевказаними особами.

  У зв’язку з тим, що діюче законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин, за таких обставин посилання суб’єктів господарювання на укладення з працівниками цивільно-правових угод саме по собі не може звільняти від відповідальності за допущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин, якщо вказані угоди спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин між найманими працівниками та позивачем.

  Таким чином, в порушення вимог частини першої та третьої статті 24 КЗпП суб’єктами господарювання було допущено до виконання робіт п’ять осіб без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

  Так, суб’єкту господарювання доведеться сплатити до державного бюджету штраф на загальну суму 625 950 гривень.

 • 22Вер

  Головне управління Держпраці у Харківській області Вітає з Днем машинобудівника!

  Презентация12

 • 21Вер

  1234420 вересня 2019 року  АТ «Електромашина» відсвяткувало 150-ти річний ювілей у Палаці культури залізничників.

  На святковому концерті були присутні секретар Харківської міської ради Олександр Новак, голова спостережної ради АТ «Електромашина» Валерій Бочаров, генеральний директор АТ «Електромашина» В’ячеслав Чаїцький, Заступник начальника Управління – начальник відділу в машинобудуванні та енергетиці, в АПК та СКС Костянтин Цвірко, Заступник начальника відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки, в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Віктор Шепелєв, працівники та ветерани заводу.

  150 років потому, в 1869 році історія підприємства АТ «Електромашина»  почалася як Харківські головні залізно-паровозні і вагонні майстерні, а сьогодні завод поставляє електричні машини, краново-металургічні електродвигуни, електродвигуни для залізничного транспорту, електродвигуни для контактних акумуляторних електровозів, рудничну апаратуру до багатьох країн світу.ElVazhMash-3

  Але головним скарбом підприємства упродовж багатьох років були і будуть люди, які працюють на заводі та своєю працею роблять історію. Зараз у колективі 140 осіб,  надійних та вірних своїй справі працівників.

  На сьогоднішній день, підприємство має сучасну експериментальну і   дослідницьку базу. Розробка зразків нової продукції ведеться з використанням автоматизованих систем проектування. АТ «Електромашина» – стабільно працююче підприємство, що має успіхи в освоєнні ринку, заслуговує визнання і перспективних планів.

  Секретар Харківської міської ради Олександр Новак привітав колектив підприємства від імені керівництва міста:

  1487597282-5778«Сьогоднішнє свято – це ювілей, що окреслив собою цілу епоху поколінь, які створювали завод, працювали і продовжують на ньому працювати. Ми дякуємо вам за працю, за внесок у соціально-економічний розвиток Харкова. Керівництво міста надавало і надаватиме підтримку у ваших справах і планах. Ми будемо створювати всі умови, які необхідні для роботи підприємства та комфортного проживання його працівників у Харкові. Нехай цей ювілей стане стартом у реалізації ваших подальших проектів».

  Олександр Новак вручив трудовому колективу заводу в особі генерального директора АТ «Електромашина» В’ячеслава Чаїцького Почесну грамоту Харківської міської ради, а кращим його працівникам – почесні грамоти виконкому Харківської міської ради та Подяки міського голови.

  Від Головного управління Держпраці у Харківській області колектив АТ «Електромашина» привітав Заступник начальника Управління Костянтин Цвірко, який побажав всім працівникам продуктивної діяльності, конструктивних рішень, нових ідей та унікальних розробок. «Нехай Ваша праця приносить зростання, стабільність і добробут нашої держави, завжди буде гідно оцінений і оплачений Ваш труд! Нехай результати вашої роботи будуть відзначені подякою нашого народу! Всіх зі святом!»

 • 21Вер

  ааа20 вересня 2019 року на АТ «Харківському Машинобудівному заводі «Світло Шахтаря» святкували День Машинобудівника.

  На урочистому заході були присутні Голова правління АТ «Харківського  Машинобудівного заводу «Світло Шахтаря» Олександр Ковальчук, Начальник Головного управління Держпраці у Харківській області Володимир Рожанський, працівники та гості підприємства.

  Історія АТ «Харківського  Машинобудівного заводу «Світло Шахтаря» починається з 1891 року. Це  одне із найстаріших машинобудівних підприємств вугільної галузі України, розташоване у місті Харкові. Протягом десятиліть завод був монопольним виробником потужних шахтних скребкових конвеєрів. За цей час завод накопичив унікальний досвід в області проектування продукції і розробки технології її виготовлення.

  Сьогодні основною продукцією одного із провідних підприємств гірничого машинобудування України АТbdad6f8a7675be75b4e200bdb1ac4d67 «Харківського  Машинобудівного заводу «Світло Шахтаря» є вибійні скребкові конвеєри, скребкові перевантажувачі, шахтні дробарки, середні і легкі скребкові конвеєри для проходки і роботи у допоміжних виробках, запобіжні гідравлічні муфти, вибухобезпечні головні акумуляторні світильники, в тому числі оснащені метансигналізаторами, фари для електровозів і навантажувальних машин, товари народного споживання.

  Вироби, які випускаються підприємством, експлуатуються в найрізноманітніших виробничих і кліматичних умовах: у вугільній, сланцевій, калійній та інших галузях промисловості, охоплюючи весь діапазон гірничотехнічних умов шахт і рудників, які добувають корисні копалини з застосуванням механізованих комплексів з гідравлічними механізованими кріпленнями і добувними комбайнами, що випускаються в Україні та інших країнах СНД і дальнього зарубіжжя.

  Завод традиційно на протязі багатьох десятків років виготовляє і постійно удосконалює шахтні головніharkovd світильники та іншу освітлювальну апаратуру:
  – світильники СВГ5А, СВГ2/1М розроблені на базі світильників які серійно випускаються і мають фару зменшених габаритів з можливістю фокусування оптичної системи;
  – сигналізатор метану СМС5М, з’єднаний з головним світильником, призначений для безперервного автоматичного контролю об’ємної частки метану в атмосфері шахти і видачі світлової сигналізації при перевищенні установлених значень об’ємної частки метану (два пороги спрацювання), а також для індивідуального освітлення робочого місця в шахтних виробках небезпечних по газу або пилу.

  Головна перевага продукції заводу “Світло шахтаря” – перевірена часом надійність і висока якість.

  Теплі слова привітання з нагоди Дня Машинобудівника лунали під час цього свята:

  Від Голови правління АТ «Харківського Машинобудівного заводу «Світла Шахтаря» Олександра Ковальчука, від заслужених працівників заводу та запрошених гостей заходу.

  Начальник Головного управління Держпраці у Харківській  області  Володимир Рожанський привітав робітників заводу зі святом та побажав всім працівникам плідної праці, процвітання підприємству, успіхів у роботі та креативних ідей, здоров’я та ентузіазму для їх втілення.

  Після урочистих привітань для всіх гостей заходу відбувся святковий концерт за участю танцювальних і вокальних колективів.

   

  Джерело: rada.com.ua, shaht.kharkov.ua, Вікіпедія, kh.dsp.gov.ua.

 • 20Вер

  img_1290-4272x2848-4c0b20 вересня до  Дня машинобудівника у приміщенні ХОДА відбулася урочиста нагорода кращих працівників галузі. Звертаючись до присутніх, перший заступник голови ХОДА Марк Беккер передав найкращі побажання від керівниці області Юлії Світличної.

  Марк Беккер наголосив, що промисловість Харківщини забезпечує 70% усього прибутку регіону, 50% усіх платежів до бюджету та створює 30% усіх робочих місць (у промисловості зайняті понад 150 тисяч осіб).

  «Машинобудівний комплекс нашого регіону здатний виробляти практично все – від найпростіших видів механічного обладнання до унікальної високотехнологічної продукції енергетичного машинобудування, бронетехніки, авіабудування, ракетно-космічної техніки та багато іншого, – зазначив Марк Беккер. – Сьогодні ми займаємо третє місце серед регіонів України по виробництву машинобудівної продукції, виробляючи 11,3% всієї машинобудівної продукції держави».

  Перший заступник голови ХОДА зазначив, що впродовж року на більшості провідних підприємств заробітна плата підвищилась на 10 – 20%.

  Під час урочистого заходу з нагоди Дня машинобудівника Марк Беккер передав кращим працівникам галузі відзнаки ХОДА.

   

  Джерело: ХОДА

 • 20Вер

  44420 вересня 2019 року в Харківській обласній філармонії відбулося вшанування заслужених  працівників  фармацевтичної галузі Харківщини з нагоди 20-ї річниці заснування Дня фармацевтичного працівника України. На заході були присутні заступник голови ХОДА Михайло Черняк, ректор Національного фармацевтичного університету Алла Котвицька, Голова управління Держпраці у Харківській області Володимир Рожанський та інші гості заходу.

  Від імені голови ХОДА Юлії Світличної учасників заходу привітав її заступник Михайло Черняк.

  «Хочу передати вам від керівниці області побажання натхнення в роботі та нових досягнень. Від цього залежить не тільки розвиток галузі, а й життя практично кожної людини. Адже кожен із нас використовує вашу продукцію. І від ваших здобутків залежить наше здоров’я, а  часом – і саме життя», – сказав Михайло Черняк.

  Михайло Черняк підкреслив, що Харківщина є лідером фармацевтичної галузі України. У сфері фармації333 області зайнято майже 15 тисяч працівників, з них 6,5 тисячі є співробітниками аптек і аптечних пунктів.

  «Ми маємо повний фармацевтичний цикл. У Харкові працює єдиний в державі Національний фармацевтичний університет, який за декілька років святкуватиме 100-річчя. У нас потужна промислова база: на територій області працюють 17 виробників ліків та іншої фармацевтичної продукції. І наші виробники – національні лідери за обсягами продукції, її якістю та відповідністю міжнародним стандартам. Також ми маємо розгалужену аптечну мережу: понад 1000 аптек та 250 аптечних пунктів, 41 аптечний склад. Це дало нам можливість бути одним з найкращих у реалізації урядової програми «Доступні ліки», – зазначив заступник голови ХОДА.

  Начальник Головного управління Держпраці у Харківській області Володимир Рожанський на урочистості з нагоди 20-ї річниці заснування Дня фармацевтичного працівника України привітав фармацевтів Харківщини з професійним святом та побажав всім невичерпності сил і завзяття, творчої наснаги у важливій праці, нових ідей і перемог, бути й надалі на сторожі здоров’я населення та частіше бачити вдячність на обличчях111 людей за доброзичливість, уважність та професіоналізм в працівників-фармацевтів.

  За пропозицією вчених Національного фармацевтичного університету  та підтримки Міністерства Охорони Здоровья в Україні започатковані професійне свято «День фармацевтичного працівника» (1999) та звання «Заслужений працівник фармації України» (2005), прийнято «Етичний кодекс фармацевтичних працівників України» (2010).

  Нагадуємо, що Національний фармацевтичний університет (НФаУ) розташований у місті Харкові. Це державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, підпорядкований Міністерству охорони здоров’я України.

  Пріоритетними напрямками діяльності колективу університету є підготовка фахівців високої якості, плідність наукових розробок, зміцнення взаємозв’язку з практичною системою охорони здоров’я, активна інтеграція у світовий освітянський, науковий, культурний та інформаційний простір.

  Університет успішно співпрацює із ЗВО та науковими установами з країн Європи, Азії, Африки (навчання, практика, стажування, спільні наукові публікації, лекції провідних науковців, проведення конференцій, виставок, експорт науково-технічної продукції та освітніх послуг).

  Національний фармацевтичний університет є членом або офіційним спостерігачем низки міжнародних університетських і професіональних асоціацій, зокрема, Інтернаціональної асоціації університетів, Європейської асоціації фармацевтичних факультетів, Міжнародної фармацевтичної федерації. У вересні 2013 року НФаУ підписав Велику хартію університетів — найбільш авторитетне, потужне і впливове об’єднання ВНЗ світу.

  НФаУ — це потужний науково-виробничий комплекс з розвиненою інфраструктурою, яка охоплює не лише підготовку кадрів вищої кваліфікації, але й повний цикл створення лікарських препаратів — від субстанції до препарату з розробкою технічної документації та впровадженням у виробництво. Вченими НФаУ розроблено та впроваджено у практику оригінальні ліки: «Альтан» (субстанція, мазь, таблетки), «Левосин», «Левоміколь», «Діакамф», «Кратал», «Інфлоракс», «Флаванабол», «Піфламін», «Хіноксикаїн», ліки з продуктів бджільництва.

  Навчальна і виробнича практика проходить на базі понад 700 фармацевтичних компаній, аптечних і медичних установ, наукових організацій.

  Під час заходу заслужені працівники фармацевтичної галузі Харківщини були нагороджені почесними відзнаками обласної адміністрації, які  їм вручив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

   Джерело: ХОДА, Вікіпедіяkh.dsp.gov.ua.

 • 20Вер

  1562830210-10-1080Фахівцями Головного управління Держпраці у Харківській області взято участь у черговому засіданні Комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсій на пільгових умовах або за вислугу років особам, які працювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництві робіт, професій, посад і показників, зайнятість на яких дає право на призначення пільгової пенсії.

  Комісією розглянуто 24 справи з визнанням достатніх правових підстав для призначення пільговоїпенсії, з яких:

  -підтверджено – 5 справ;

  -підтверджено частково – 11 справ;

  -відмовлено – 8 справ.

  Так, наприклад, комісією розглянуто заяву громадянина, який  вимушений  був звернутися до Комісії, оскільки діяльність підприємства, з яким він перебував у трудових відносинах та працював на посадах із шкідливими та особливо шкідливими умовами праці, на даний час припинена в зв’язку з ліквідацією.

  За результатами розгляду заяви комісією зроблено висновок:

  Колишній працівник працював у  колгоспі за професією – тракторист (згідно з трудовою книжкою). Тракторист – машиніст безпосередньозайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, передбачені пунктом  “в” статті 13 Закону України  “Про пенсійне забезпечення”.

  За офіційним визнанням достатніх правових підстав для призначення пільгової пенсії,  комісією з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсій на пільгових умовах або за вислугу років особам за вищезазначеним висновком винесено пропозицію: задовольнити заяву щодо підтвердження стажу роботи у період з 24.10.1984 по 16.04.1996 за професією тракторист (з урахуванням вихододнів у колгоспі).

  В результаті прийнятого комісією рішення заявник може скористатися правом дострокового виходу на пенсію за віком на пільгових  умовах та за вислугу років.

  Отже, ухвалені на засіданні рішення дадуть можливість громадянам реалізувати набуте право на пільгове пенсійне забезпечення, не зважаючи на ліквідацію підприємств.

  Слід вважати, що, як правило, найчастіше причинами відмови Комісією у підтвердженні трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугою років є відсутність у Списках робіт, професій, посад і показників зі шкідливими і важкими умовами праці відповідних посад чи робіт, на яких були зайняті заявники, відсутність документів, наприклад, від сільськогосподарських підприємств, що підтверджують безпосередню зайнятість заявників у сільськогосподарських роботах та шкідливий характер виконуваних робіт.

   

 • 20Вер

  123Фахівцями відділу нагляду в машинобудуванні, енергетиці, в АПК та СКС ГУ Держпраці у Харківській області було проведено зустріч з працівниками Магістрального теплового району Слобідської філії КП «Харківські Теплові Мережі», під час якої наголошено на основних вимогах до працівників перед початком проведення земляних робіт.

  Під час заходу було зазначено, що земляні роботи  на території енергопідприємств, а також в охоронних зонах підземних комунікацій (електрокабелів, газопроводів тощо), будівельно-монтажні роботи,  потрібно проводити згідно з вимогами «Правил охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок», «Правил безпечної експлуатації електроустановок», «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»,  з використанням плану із зазначенням розміщення і глибини закладання комунікацій; для безпечного проведення робіт необхідно встановлювати знаки або написи, що показують розташування підземних комунікацій на місцевості.

  Фахівці Управління Держпраці акцентували увагу працівників на тому, що земляні роботи в зоні діючих підземних комунікацій необхідно проводити під безпосереднім наглядом керівника робіт за нарядом, при цьому в охоронній зоні кабелю, що перебуває під напругою, діючого газопроводу, теплотраси – під наглядом представника організації, що здійснює експлуатацію цього кабелю, газопроводу або теплотраси;  розробляти ґрунт у безпосередній близькості (до 0,3 м) від діючих підземних комунікацій дозволяється тільки лопатами, без різких ударів.

  Окремо було зауважено, що для запобігання травмування та ураження  працівників, роботу необхідно негайно припинити, а робітників вивести у безпечну зону та вжити заходи щодо запобігання проникненню сторонніх осіб у небезпечну зону у разі:

  – виявлення на місці проведення земляних робіт вибухонебезпечних матеріалів або боєприпасів;

  – виявлення у траншеях або котлованах шкідливого газу земляні роботи в них негайно припинити, а працівників вивести з небезпечної зони; роботу дозволяється відновити тільки після припинення надходження та  видалення газу у зоні проведення робіт.

 • 20Вер

  Під час заходів фахівцями Управління Держпраці було  роздано роботодавцям та найманим працівникам інформаційні буклети, в яких йдеться мова про переваги легального працевлаштування, отримання найманими працівниками легальної заробітної плати, а також інформація щодо страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві.  Роботодавці та працівники закладів, на території яких були проведені флешмоби, мали можливість поспілкуватися с фахівцями Держпраці та отримати  відповіді на проблемні питання.

  Зі слів учасників флешмобу проведення таких заходів – це чудове згадуванням як роботодавцям, так і працівникам про їх трудові права, обов’язки  та наслідки порушення прав.

  IMG_0947IMG_0950IMG_0948IMG_0952 IMG_0953

 • 20Вер

  1234Посадовими особами відділу гірничого нагляду ГУ Держпраці у Харківський області під час планової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Лікеро-горілчаний завод Арго» було перевірено дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а також ведення робіт, пов’язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини.

  В ході проведення заходу були надані  роз’яснення щодо правильності консервації свердловин відповідно до НПАОН 11.2-4.02-89 «Положення про порядок консервації свердловин на нафтових і газових родовищах, підземних сховищах газу (ПСГ) і родовищах термальних вод».

  Суб’єктам господарювання було акцентовано увагу, що  консервації  підлягають  параметричні, пошукові, розвідувальні,  експлуатаційні  і  нагнітальні  свердловини (включаючи  свердловини  ПХГ)  у  випадках,  коли  введення їх  в  експлуатацію  неможливе  впродовж  одного  місяця після  закінчення  випробування,  а  також  діючі свердловини  при  необхідності  припинення  їх експлуатації.  Свердловини,  що  вводяться  в  консервацію,  мають  бути  герметичними,  не  мати  між  пластових   перетікань   флюїдів  пластів.

  При консервації свердловин на термін більш 3-х місяців устаткування гирла і ствола свердловин здійснюється відповідно до інструкції, розробленою виробничим об’єднанням і погодженою з Управлінням  Держпраці, виходячи з конкретних геолого-технічних умов.
  Фахівці Управління Держпраці під час перевірки звернули увагу присутніх на необхідність забезпечення :
  а) можливості введення свердловини в експлуатацію;
  б) збереження герметичності гирла і спушених колон;
  в) рідина (газ), що заповнює  свердловини,  не  має  бути агресивною  і  повинна забезпечувати вільний прохід приладів;
  г) забезпечення вимог охорони надр.

 • 19Вер

  000211_612855Республіка Білорусь

  Слід зазначити, що державне управління охороною праці та суміжними галузями у Республіці Білорусь відповідно до Конституції, законів і указів Президента здійснюють структури, аналогічні українським: Департамент держінспекції праці (Мінпраці), Департамент з нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості (МНС), Управління пожнагляду (МНС), Держсаннагляд (МОЗ), Управління енергетичного нагляду (концерн «Біленерго»), Головна держінспекція з нагляду за технічним станом машин (Мінсільгосп) та Управління ДАІ (МВС) . Громадський контроль, як і в Україні, здійснює Федерація профспілок. Законодавча база з охорони праці в Білорусі ідентична українській. У Республіці Білорусь діють Кодекс законів про працю Республіки Білорусь, Закон «Про охорону праці» .

  Відповідно Трудового Кодексу Республіки Білорусь охорона праці – це система забезпечення безпеки життя і здоров’я працівників в процесі трудової діяльності, що включає правові, соціально-економічні, організаційні, технічні, психофізіологічні, санітарно-гігієнічні та інші заходи і засоби. Конституція Республіки Білорусь зобов’язує наймача забезпечити нормальними умовами для виконання роботи. Такими умовами, відповідно до Конституції Республіки Білорусь і Трудового кодексу Республіки Білорусь, є:

  – належне технічне обладнання всіх робочих місць, справний стан машин, верстатів і пристроїв;

  – своєчасне забезпечення технічною документацією;

  – належна якість матеріалів та інструментів, необхідних для виконання роботи і їх вчасне подання;

  – вчасне постачання виробництва електроенергією, газом та ін .;

  – безпечні, здорові умови праці, дотримання правил з техніки безпеки, необхідне освітлення, опалення, вентиляція, усунення шкідливих наслідків шуму, різних випромінювань, вібрації та інших факторів, що впливають на здоров’я працівників.

  У Трудовому кодексі Республіки Білорусь також обумовлені права та обов’язки працівників і наймачів в галузі охорони праці. Зокрема кожен працівник має право на:

  – робоче місце, відповідає правилам з охорони праці, захищене від впливу небезпечних і (або) шкідливих виробничих факторів;

  – навчання безпечним методам і прийомам праці;

  – забезпечення необхідними засобами колективного та індивідуального захисту;

  – отримання від наймача або державних органів достовірної інформації про стан техніки безпеки і умов праці на робочому місці;

  – проведення перевірок з охорони праці на робочому місці відповідними органами, в тому числі за запитом працівника і з його участю;

  – відмова від виконання дорученої роботи у разі виникнення небезпеки для життя і здоров’я до усунення цієї небезпеки, а також при ненадання йому засобів індивідуального захисту, що забезпечує безпеку праці.

  І зовсім не важливо, де знаходиться виробництво, у Білорусії чи в іншій країні, немислимо працювати без чіткого дотримання вимог норм і правил безпеки та виробничої санітарії. Найважливіший соціальний ефект заходів з охорони праці – це збереження життя і здоров’я працюючих. У вирішенні цих питань повинні брати участь всі ті, хто створює і освоює нову техніку і передову технологію, хто контролює відповідність вимогам безпеки, гігієни і психології праці.

  630_360_1542976060-267Польща

  У Польщі для контролю над умовами праці створено Державну Інспекцію Праці, прийняті у 1922 року  закон про відпустки в промисловості й торгівлі, з 1924 року закони про охорону праці жінок і молоді, про колективні трудові договори тощо.

  Державна Інспекція Праці є органом нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства: в основному законів охорони і гігєни праці, законів, що стосуються робочих відносин, оплати праці, режиму роботи, відпусток, прав працівників пов’язаних з батьківством, наданням роботи малолітнім та інвалідам.
  Державна Інспекція Праці має право контролювати підприємства і в разі порушень бути представником працівника перед судом. Державна Інспекція Праці зобов’язана розглядати скарги працівників, також пов’язані з дискримінацією і приймати юридичні рішення.

  1501941020-8523Німеччина

  Основним законодавчим актом в Німеччині, який регулює сферу промислової безпеки і охорони праці, є Закон «Про здійснення заходів, спрямованих на поліпшення безпеки та гігієни праці працівників на виробництві» від 7 серпня 1996 р. з подальшими доповненнями по впровадженню Рамкової директиви ЄС з безпеки та гігієни праці. Мета цього закону полягає в тому, щоб поліпшити стан здоров’я всіх працівників за допомогою заходів покращення умов праці.

  Відповідальним за організацію роботи в сфері безпеки та гігієни праці є Міністерство праці та соціальних прав, яке засновано в 1949 р. як Федеральне міністерство праці,  у складі якого працює Комісія з охорони праці. Також в Німеччині широко розповсюджені профспілки, членами яких стають роботодавці різних підприємств.

  У цій сфері на федеральному рівні діє Федеральний інститут з безпеки і гігієни праці (ВАuА), що є найважливішою науково-дослідною організацією Міністерства праці та соціальних прав у вирішенні всіх питань у галузі безпеки та гігієни праці в Німеччині. Його завдання охоплюють сфери від наукових досліджень, розробки практичних рекомендацій, впровадження в виробництво методів покращення стану безпеки та гігієни праці до консультування підприємців та навчання спеціалістів і службовців в галузі безпеки та гігієни праці на виробництві. Цей інститут готує та оприлюднює річні звіти про стан справ у системі безпеки та гігієни праці в Німеччині.

  Switzerland_13Швейцарія

  Правову основу охорони праці працюючих у Швейцарії складають Закон «Про страхування від нещасних випадків», Закон «Про працю», а також Закон «Про безпеку технічного устаткування й апаратури». Закон «Про страхування від нещасних випадків» містить у собі заходи профілактики від нещасних випадків і професійних захворювань. У Законі «Про працю» викладено правові вимоги про працю, спеціально зорієнтовані на завдання охорони здоров’я зайнятих на виробництві працівників.

  Державні органи підсилили контроль на ринках технічного устаткування, особливо такого, що вже було у використанні, та його відповідність припустимим нормам безпечної праці. У цьому відношенні особливі завдання покладаються на Державний секретаріат з питань економіки, який координує необхідні дії і підтримує робочі контакти з відповідними інстанціями в Комісії ЄС. За Швейцарським інститутом страхування від нещасних випадків закріплено питання, що стосуються перевірки відповідності устаткування і його функціонувань до декларованих стандартів, а також уживання необхідних заходів або проходження технічного тестування. Устаткуванням непромислового призначення займається Консультаційний орган з питань запобігання нещасних випадків, а також різного роду спеціалізовані організації.