Шановний відвідувачу. Це стара версія сайту за станом на 25 вересня 2019 року. Нова версія сайту знаходиться за адресою www.kh.dsp.gov.ua
 • 15Лип

  Головне управління Держпраці у Харківській області підбило підсумки роботи за перше півріччя 2019 року. Захід відбувся на території підприємства ПрАТ «АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА» (Харківське відділення).

  Главная

  Розпочинаючи захід, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк передав вітання учасникам від голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної та зазначив, що питання безпеки на робочих місцях знаходиться на її особистому контролі.

  22

  «Ми всі – одна команда, єдине ціле, яке працює саме для того, щоб підвищити соціальні стандарти, – сказав Михайло Черняк. – У нас правова держава, й усі правові норми, які ми сьогодні захищаємо, захищають працівника та зобов’язують керівника виконувати ці вимоги в повному обсязі».

  «За результатами роботи в 2018 році Управління Держпраці в Харківській області відзначене офіційно як краще в Україні. За цифрами рейтингу стоять реальні справи та кропітка робота працівників управління. Та головне – завжди пам’ятати, що це все робиться заради людей», – наголосив Михайло Черняк.

  142460

  За словами начальника Головного Управління Держпраці у Харківській області Володимира Рожанського таких результатів вдалося досягти завдяки підтримці Державної служби України з питань праці та плідної співпраці з обласною державною адміністрацією:
  «Хочу особисто подякувати Голові Служби Роману Чернезі та Голові ХОДА Юлії Світличній та структурним підрозділам ОДА за ту підтримку, яку ми постійно відчуваємо. Ми всі – одна команда, єдине ціле, яке працює саме для того, щоб підвищити соціальні стандарти».

  Володимир Рожанський наголосив «Робота у сфері охорони праці вимагає постійного контролю, спрямованого на те, щоб людина, яка прийшла на виробництво, була захищена та впевнена, що стан устаткування, яке використовується – безпечний і що на підприємстві роботодавцем робиться все необхідне, щоб виключити можливість нещасного випадку або аварії. Адже, життя та здоров’я людини – це найвища цінність!».
  IMG_2320

  Соціальними партнерами і друзями Управління Держпраці гуртом «ЯРИ» та керівником гурту Миколою Пазичем було представлено прем’єру пісні, присвячену Службі – «Охорона праці – гарантія життя» (слова та музика Микола Пазич).

  IMG_20190711_113542

  Заступник начальника Управління Держпраці Олена Петренко доповіла про результати роботи управління з питань праці в частині здійснення державного контролю щодо своєчасного та у повному обсязі виплати заробітної плати на підприємствах, про сумісну роботу управління з питань праці та управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки.

  17Начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Дмитро Гринь зазначив, що на наступне півріччя 2019 року пріоритетним напрямом роботи залишається підвищення ефективності заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, вжиття дієвих заходів щодо недопущення зростання травматизму на піднаглядних підприємствах Харкова та Харківської області та що Управління й надалі проводитиме активну інформаційну кампанію: семінари та наради, братиме участь у круглих столах та конференціях, різноманітних публікаціях та флеш-мобах – з метою унеможливлення порушень законодавства про охорону праці, запобігання виробничим ризикам на виробництві шляхом впровадження ризикоорієнтованого підходу, попередження виникнення аварій та запобіганню нещасним випадкам.

  Підтримку Управлінню Держпраці та про результати плідної сумісної роботи висловили представники підприємств: заступник генерального директора з охорони праці, навколишнього середовища та цивільного захисту ДП «Завод імені В.О. Малишева» Микола Орехов, член правління АТ «ХАРТРОН» Ігор Болдирев, 4Голова Правління АТ «Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат» Оседця Микола, генеральний директор ТОВ «БЕЙКЕНЬ ЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНА» Чен Пей.

  По завершенню заходу в.о. директора Харківського відділення ПрАТ «АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА» Євген Ворожко подякував за сумісну роботу та особисто провів екскурсію по підприємству всім бажаючим.

  66463025_632107100603918_2085472094136565760_n3167099794_1373865856086273_4343115245187760128_n394267076693_706631296425264_894040010083270656_n3432836

 • 11Лют

  Рішення колегії № 1

 • 08Лют

  fc8ece46-8e84-4cae-ad4c-0cd5fc25590a08.02.19 року відбулося підсумкове за результатами 2018 року засідання Колегії Головного управління Держпраці у Харківській області під головуванням начальника Володимира Рожанського.

  В роботі Колегії взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага, начальник Головного управління ДФС у Харківській області Микола Рибаков, директор Державного підприємства «Східний експертно-технічний центр  Роман Протопопов, заступник начальника ГУ ПФУ у Харківській  області Наталія Тарасенко, голова Громадської ради при Головному управлінні Держпраці у Харківській області – голова Громадської організації “Спілка ветеранів АТО” Юрій Корсунов, виконавчий директор Об’єднання організацій роботодавців Харківської області “ГРАНІТ” Олександр Колесников, заступник голови об’єднання профспілок Харківської області Сергій Волков, перший заступник начальника ГУ Вадим Гевоян, заступник начальника ГУ Олена Петренко.

  На Колегії були присутні керівники структурних підрозділів та фахівці Головного управління, запрошені керівники підприємств, соціальні партнери та представники громадських організацій.

  IMG-2293Під час роботи Колегії були розглянуто підсумки роботи 2018 році та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість населення, гігієну праці, охорону праці та державний гірничий нагляд. Розглянуті результати проведеної роботи та забезпечення реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Також було розглянуто підсумки роботи з питань протидії корупції в Головному управлінні.

  Володимир Рожанський: «На 2019 рік пріоритетним напрямками роботи залишається подальше вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість населення, гігієну праці, посилення заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, підвищення ефективності заходів державного нагляду у сфері господарської  діяльності та вжиття дієвих заходів щодо недопущення зростання травматизму на підприємствах Харкова та Харківської області».

  Представники організацій та соціальні партнери  відзначили позитивну динаміку в роботі Головного управління, та висловили свою подяку за співпрацю.

  IMG-2326Володимир Рожанський наголосив на неприпустимість корупційних дій з боку інспекторів Головного управління: «Хочу ще раз нагадати що використання своїх повноважень у корисних цілях, прийняття пропозиції чи обіцянки, отримання неправомірної вигоди карається чинним законодавством. Кожен несе персональну відповідальність. Посадові особи, які стоять на захисті прав людини не мають жодного права перевищувати свої повноваження».

  Члени Колегії одноголосно прийняли рішення щодо виконання запланованих заходів та подальшої роботи у 2019 році.

  Володимир Рожанський подякував за підтримку Обласній державній адміністрації та особисто губернатору – Юлії Світличній. Та подякував за досягнуті результати всім присутнім, колективу, всім тим хто підтримував та знаходився поруч протягом року. Окремо було зазначена плідна співпраця з ДП «Східний експертно-технічний центр», та було висловлено подяка його керівнику Роману Протопопову.

  IMG-2186«Хочу побажати всім, щоб ми змогли реалізувати свій інтелектуальний, фаховий потенціал і гідно відповісти своїми справами на виклики сьогодення. Адже від кожного з нас залежить майбутнє країни, її добробут і стабільність», додав керівник Головного управління Держпраці у Харківській області.

  IMG-2343

  IMG-2390

  IMG-2415

 • 26Гру

  РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ №5

 • 21Гру

  IMG_524021 грудня 2018 року відбулось чергове засідання Колегії Головного управління Держпраці у Харківській області під головуванням начальника ГУ Держпраці Володимира Рожанського.

  В роботі Колегії взяли участь: Олена Петренко – заступник начальника ГУ; Роман Протопопов – директор Державного підприємства «Східний експертно-технічний центр»; Тетяна Печура – заступник директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА; Сергій Волков – заступник голови об’єднання профспілок Харківської області; Олександр Буланий – начальник управління Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області та члени Колегії. На Колегії були присутні керівники структурних підрозділів та фахівці ГУ, а також запрошені керівники підприємств міста Харкова та Харківської області.

  Під час роботи Колегії були розглянуті питання про стан виконання вимог «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», стан виконання вимог «Порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення IMG_5239аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті», стан державного нагляду на підприємствах гірничої промисловості в Харківській області.

  Володимир Рожанський наголосив, що в 2018 року сталося суттєве зменшення (на 50%) нещасних випадків зі смертельними наслідками на підприємствах Харківщини. Щодо випадків травматизму, він зазначив що залог зменшення рівня травматизму на підприємствах – це навчання персоналу і здача іспитів з питань охорони праці. Але загальна кількість нещасних випадків зросла. Це зростання, зі слів начальника ГУ, пов’язано зі зменшенням якості навчання персоналу та проведенням іспитів з питань охорони праці. Начальник Головного управління вказав на необхідність активізації проведення превентивних заходів щодо дотримання вимог безпеки, поліпшення стану охорони праці, попередження та запобігання нещасним випадкам на підприємствах області.

  Було ретельно проаналізовано умови та причини нещасних випадків що трапилися протягом 2018 року на підприємствах регіону. Керівники цих підприємств, на яких відбулося зростання рівня виробничого IMG_5241травматизму, доповідали про стан роботи служб охорони праці, про причини  недотримання вимог безпеки та заходи що впроваджені або потрібно  впровадити з метою запобігання виробничого травматизму.

  Також було розглянуті питання щодо узагальнення судової практики, сформованої Верховним судом України та судом Харківської області щодо судових справ, учасниками яких є Головне управління Держпраці у Харківській області, та результати внутрішнього аудиту ГУ у 2018 році.

  Під час Колегії було обговорено питання впровадження Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні. Згідно з планом заходів щодо реалізації Концепції, на базі Головного управління Держпраці у Харківській області в 2019 році буде розпочато впровадження пілотного проекту удосконалення наглядової діяльності в сфері охорони праці з урахуванням ризик – орієнтовного підходу, шляхом розроблення відповідних інституційних, правових та організаційних механізмів її здійснення.

  Наприкінці колегії Володимир Рожанський акцентував увагу на плані роботи на наступний рік: IMG_5242«Пріоритетним напрямом роботи Головного управління Держпраці у Харківській області залишається підвищення ефективності заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської  діяльності, вжиття дієвих заходів щодо недопущення зростання травматизму та його зменшення на  підприємствах Харкова та Харківської області. Управління й надалі проводитиме активну інформаційну кампанію з метою унеможливлення порушень законодавства про охорону праці,  семінари та наради, братиме участь у круглих столах та конференціях».

  Члени Колегії одноголосно прийняли рішення щодо безумовного виконання запланованих заходів.

  IMG_5243

  IMG_5244IMG_5445

  IMG_5466FullSizeRender(7)

 • 19Жов

  _DSC013919 жовтня у Харкові відбулася Колегія Державної служби України з питань праці, під головуванням Голови служби Романа Чернеги.

  В роботі Колегії взяли участь Михайло Черняк, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації; Володимир Рожанський, начальник Головного управління Держпраці у Харківської області;  Ігор Дегнера, директор департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці; Андрій Носач, начальник Управління служби безпеки України в Харківській області; Сергій Тесленко, Голова Об’єднання профспілок Харківської області; Олександр Колесніков, Голова Об’єднання організації роботодавців Харківської області «Граніт»; Віктор Ачкасов, начальник управління пенсійного фонду України у Харківської області; Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА; Юрій Корсунов, Голова Громадської ради при ГУ Держпраці у Харківській області; Антоніу Сантуш менеджер проекту ЄС-МОП; фахівці та представники територіальних управлінь Держпраці, експертних _DSC0097центрів та громадськості.

  З привітальним словом до учасників заходу звернувся Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега. «Дозвольте подякувати голові Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній та начальнику Головного управління Держпраці у Харківській області Володимиру Рожанському за можливість та гарну організацію нашої робочої зустрічі  в гарному місті Харкові».

  Від імені голови ХОДА Юлії Світличної плідної роботи учасникам заходу побажав її заступник Михайло Черняк.

  Голова Держпраці України акцентував увагу на стан виконання Розпорядження Уряду «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Підкреслив, що цим рішенням було передбачено проведення комплексних заходів, Міністерством соціальної політики України разом з _DSC0093Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та Асоціацією міст України, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками від 05 жовтня цього року.

  Під час роботи Колегії було розглянуто результати роботи територіальних органів Держпраці в частині легалізації праці, результати роботи в частині здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати, результати роботи у сфері здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх та стан роботи органів місцевого самоврядування в частині ефективного здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

  «Проблема незадекларованої праці на сьогодні є однією із найпотужніших перешкод у забезпеченні гідної праці і більш високих темпів зростання економіки. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості _DSC0081держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників», наголосив Голова Держпраці.

  Володимир Рожанський, у своїй доповіді зазначив, що з 5 вересня управлінням Держпраці у Харківській області, мобілізовано роботу всіх зацікавлених служб, зокрема ДФС, розпочаті інспекційні відвідування суб’єктів підприємницької  діяльності, які орендують торгові міста на території ТЦ «Барабашово», осіб – підприємців-цеховиків з пошиття одягу та взуття, в торгово-розважальних центрах та будівельних майданчиках.

  «Наша задача, надати цим заходам такий резонанс, щоб кожний роботодавець зрозумів, що є політична воля Уряду, керівництва області на виконання законодавчих норм. Це не тільки захист працівника, а й _DSC0013наповнення бюджетів різних рівнів та Пенсійного фонду!», наголосив Володимир Рожанський.

  Станом на 18 жовтня, за оперативними даними, до Державної фіскальної служби надійшло 47 тисяч повідомлень про прийняття працівників на роботу, при середньому показнику по області 23 тисячі за місяць!

  На колегію було також запрошено та заслухано представників підприємств-боржників з виплати заробітної плати міста Харків та Харківської області, які доповіли про стан вирішення цих питань.

  Як зазначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк, в минулому році при зростанні боргу по заробітній платі на державних підприємствах на 30 млн грн. в регіоні вдалося зменшити загальний борг по області на 7 млн грн.

  _DSC0129Михайло Черняк: «Необхідно пояснювати людям, що тільки робота в легальному полі дає можливість в подальшому отримувати гідну пенсію і соціальні гарантії».

  «Держпраці сьогодні перебуває в зоні особливої уваги. Уряд наділив службу широкими повноваженнями щодо нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, надав ефективний механізм виявлення незадекларованої праці, щоб захистити трудові права і забезпечити соціальні гарантії працюючої людини, а тому вимагає від нас відповідної максимальної віддачі», додав наприкінці зустрічі Роман Чернега.

  У рамках Колегії, учасники заходу відвідали підприємство АТ «Турбоатом», яке є флагманом машинобудівельної галузі Харківщини.

  IMG_4692_DSC0133_DSC0148_DSC0168_DSC0180_DSC0191_DSC0194_DSC0215_DSC0238_DSC0262_DSC0287_DSC0294_DSC0296_DSC0301_DSC0310_DSC0335_DSC0370_DSC0371_DSC0376_DSC0424_DSC0441_DSC0453_DSC0480_DSC0617_DSC0623_DSC0650_DSC0652_DSC0661_DSC0678

 • 18Вер

  Рішення Колегії №4

 • 30Сер

  IMG_657930 серпня відбулося чергове засідання Колегії Головного управління Держпраці у Харківській області, головував яким начальник ГУ Володимир Рожанський.

  В роботі Колегії прийняли участь Юрій Корсунов – Голова Громадської ради при ГУ Держпраці у Харківській області, голова Громадської організації “Спілка ветеранів АТО”; Роман Протопопов – Директор ДП «Східний експертно-технічний центр»; Артур Праскурін – заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області; Тетяна Печура– заступник директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА; Андрій Хоменко – полковник  поліції, начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції в Харківській області; Валентина Матвіїв – заступник директора Департаменту – начальник Служби у справах дітей по Київському району Департаменту служб  у справах дітей Харківської міської ради; Голови адміністрацій районів міста, міст обласного значення, голови об’єднаних територіальних громад та інспектори праці органів місцевого самоврядування.

  Було ретельно розглянуто стан роботи в частині легалізації робочих місць, в частині своєчасної та у IMG_6520повному обсязі виплати заробітної плати, у сфері здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх, узагальнення судової практики та стан роботи органів місцевого самоврядування Харківської області.

  Олена Петренко зазначила що, протягом червня – серпня Головним управлінням проводились інспекційні відвідування на будівельних майданчиках, під час яких було виявлено 145 працівників без укладання трудових договорів, з них – 12 це діти! Такі явища для виробництва підвищеної небезпеки взагалі неприпустимі! У разі виявлення роботи неповнолітніх одразу викликається ювенальна превенція Нацполіції та Служба у справах дітей».

  «До речі нами розроблена Угода про взаємодію між ГУ Держпраці, ювенальною превенцію Нацполіції та Службою у справах дітей ХОДА щодо співпраці, яку має бути укладено до 17 вересня цього року», звернув увагу Володимир Рожанський.

  Рішенням Колегії було також рекомендовано головам адміністрацій районів міста, міст обласного значення, IMG_6479головам об’єднаних територіальних громад посилити  роботу з питань боротьби із незадекларованою працею,  продовжити проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи щодо переваг офіційного працевлаштування.

  IMG_6614

  IMG_6608IMG_6612IMG_6587IMG_6637IMG_6451

 • 20Чер

  Рішення колегії Головного управління Держпраці у Харківській області

 • 06Чер

  IMG_44196 червня 2018 року відбулася чергове засідання Колегії Головного управління Держпраці у Харківській області.

  Відкрив засідання Колегії її голова – Володимир Рожанський, начальник Головного управління Держпраці у Харківській області

  В роботі Колегії прийняли участь Юрій Шпарага – директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА; Юрій Корсунов – Голова Громадської ради при ГУ Держпраці у Харківській області, голова Громадської організації “Спілка ветеранів АТО”; Василь Григор’єв – голова об’єднання  організацій роботодавців Харківської області “ГРАНІТ”; Олександр Буланий – начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області; Артур Праскурін – заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області; Наталія Тарасенко – заступник начальника ГУ ПФУ у Харківській  області; Голови адміністрацій районів міста, міст обласного значення, голови об’єднаних IMG_4422територіальних громад та інспектори праці органів місцевого самоврядування.

  Володимир Рожанський проінформував присутніх, що на Харківщині відбулося засідання колегії Міністерства соціальної політики, за участю Прем’єр – міністра України. Володимира Гройсмана, який  зосередив увагу саме на легалізації робочих місць та доходів, та поставив задачу Держпраці та її територіальним управлінням всі зусилля зосередити саме на цих питаннях.

  Також начальником Головного управління Держпраці у Харківській області було доведено присутнім про розширене засідання обласної робочої групи з питань підвищення мінімальної заробітної плати, рівня оплати праці та легалізації зайнятості під головуванням заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Черняка, яке відбулося 21 травня, за участю голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного. На засіданні було розглянуто питання активізації роботи по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників  та  роботи з підприємствами-боржниками області.

  IMG_4421«Аналіз роботи інспекторів праці створених органами місцевого самоврядування свідчить про її незадовільний стан. Не виявлено жодного неоформленого працівника і жодного робочого місця не легалізовано!», наголосив Володимир Рожанський.

  Він закликав присутніх керівників адміністрацій районів міста, міст обласного значення, голів об’єднаних територіальних громад, взяти під особистий контроль це питання. «За результатами колегії, узагальнена інформація про стан реалізації органами місцевого самоврядування Харківській області функцій державного контролю за додержанням законодавства про працю, буде направлена на голову Харківської ОДА, мера міста для вжиття відповідних заходів реагування», додав Володимир Рожанський.

  Аналіз стану реалізації органами місцевого самоврядування Харківській області функцій державного контролю за додержанням законодавства про працю, у своїй доповіді довела Олена Петренко, заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області.

  IMG_4420«Завдяки проведеній спільній роботі Головних управлінь Держпраці, ДФС та ПФУ по Харківській області, з початку року спостерігається ріст сплаченого ЄСВ на 189 млн.грн., та підвищення кількості застрахованих на 12,6 тисяч осіб», додала Олена Петренко.

  В своєму виступі Юрій Шпарага відмітив що робота Головного управління Держпраці стала більш потужною, і як результат – ріст кількості застрахованих осіб та  сплаченого ЄСВ. Він закликав до покращення співпраці та посилення роботи органів місцевого самоврядування щодо боротьби з «тіньовою» зайнятістю.

  Під час роботи колегії також було розглянуто питання щодо аналізу стану організації медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, складання санітарно – гігієнічних характеристик умов праці та розслідування причин виникнення професійних гострих та хронічних захворювань, про яке доповів Андрій Грибовський, начальник відділу IMG_4413з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Харківській області.

   

   

   

   

   

   

   

  IMG_4415

 • 25Кві

  IMG_148525 квітня 2018 року відбулося засідання колегії Головного управління Держпраці у Харківській області. Відкрив колегію її голова – начальник Головного управління Володимир Рожанський.

  В привітальному слові керівник Головного управління розповів присутнім про результати роботи Колегії Державної служби України з питань праці, яка відбулася 27 лютого 2018 року на якій розглядалися нові підходи у відносинах держави та бізнесу, був проведений ретельний аналіз стану виробничого травматизму в державі за минулий  рік, накреслені пріоритети в роботі служби. В рішенні колегії доручалося звернути увагу на стан виробничого травматизму у кожному регіоні.

  У роботі колегії Головного управління Держпраці у Харківській області прийняли участь партнери, а саме Сергій Волков – заступник Голови об’єднання профспілок Харківської області, Юрій Корсунов – Голова Громадської ради при Головному управлінні Держпраці – заступник  голови Громадської організації  “Спілка ветеранів АТО”, керівники суб’єктів господарювання де сталося зростання виробничого травматизму.

  IMG_1499На засіданні було заслухано аналіз матеріалів незавершених спеціальних розслідувань нещасних випадків минулих років, про які відзвітував Віктор Горобець, начальник відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління. Також було заслухано доповіді начальників відділів Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки про стан виробничого травматизму по галузях промислового виробництва, а також про стан профілактичної роботи щодо запобігання та зменшення кількості нещасних випадків.

  Серед організаційних причин росту травматизму було вказано на порушення інструкцій з охорони праці та низький рівень знань норм з охорони праці керівниками підприємств.

  «Ми повинні звернути особливу увагу на навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Кожен інспектор, кожен член комісії, повинен займати принципову позицію, не допускати «формального» підходу під час іспитів, та розуміти що від знань керівників залежить безпека на виробництві», додав Володимир Рожанський.

  IMG_1508Було заслухано доповідь представників підприємств Харківщини на яких був високий рівень виробничого травматизму, в тому числі нещасних випадків зі смертельними наслідками, а саме: Публічного Акціонерного Товариства “Харківський  тракторний завод ім. Орджонікідзе” та Комунального закладу охорони здоров’я “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”.

  Заслухавши та обговоривши доповіді, колегія прийняла рішення та узгодила наступні кроки щодо поліпшення роботи Головного управління Держпраці у Харківській області у цьому напрямку.

  Наприкінці зустрічі Володимир Рожанський привітав присутніх з Днем охорони праці, та побажав всім працівникам підприємств нашої країни повертатися з роботи живими та здоровими, щоб вони мали гідні умови праці та отримували гідну заробітну плату.

  рішення колегії

   

  IMG_1521

 • 15Бер

  IMG_089115 березня відбулася виїзна колегія Головного управління Держпраці у Харківській області «Про підсумки роботи ГУ Держпраці у Харківській області у 2017 році та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності».

  Головою колегії – начальником Головного управління Держпраці у Харківській області Володимиром Рожанським було відкрито захід с привітальним словом до учасників. В колегії прийняли участь Михайло Черняк – заступник голови Харківської обласної державної адміністрації, Ігор Дегнера – Директор Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці, Сергій Тесленко – голова Об’єднання профспілок Харківської області, Людмила Пластун – голова Харківської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України, Сергій Лайков – начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області, Василь Григор’єв – голова об’єднання організацій роботодавців Харківської області “ГРАНІТ”, В’ячеслав Даценко – заступник начальника управління – начальник відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області.

  IMG_0911Володимир Рожанський розповів присутнім про колегію Державної служби України з питань праці, що відбулася 27 лютого та про розширену колегію Харківської обласної державної адміністрації, під головуванням Юлії Олександрівни Світличної, що відбулася 13 березня.

  На колегії було розглянуто підсумки роботи у 2017 році та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю та про охорону праці. Також було розглянуто стан претензійно – позовної роботи в ГУ, про виконання державними службовцями ГУ Держпраці у Харківській області вимог антикорупційного законодавства та проведену роботу щодо запобігання і протидії корупції у 2017 році.

  Володимир Рожанський зазначив, що сьогодні, поряд з проведенням реформ та децентралізацією, актуальнішим завданням є досягнення європейських стандартів життя. Для його вирішення, перш за все, необхідно забезпечити своєчасну гідну заробітну плату та покінчити з такими ганебними явищами як заборгованість з її виплати та «тіньова» зайнятість населення. Ці питання є пріоритетними при IMG_0927реалізації державної політики з питань дотримання законодавства про працю.

  Було наголошено на тому, що і держава, і влада будуть підтримувати підприємства та підприємців, які дотримуються законодавства про працю.
  «Але ті, хто використовує найману працю без належного оформлення, порушуючи конституційні права громадян можуть не розраховувати на поблажливість – до них будуть вжиті найсуворіші заходи в правовому полі», додав начальник Головного управління Держпраці.

  Директор Департаменту з питань праці Держпраці Ігор Дегнера акцентував увагу на важливості ефективної роботи інспекторів праці, особливо в контексті подолання незадекларованої праці.

  «Головними причинами незадекларованої праці в Україні, як і в інших державах, є намагання з боку недобросовісних роботодавців скоротити витрати на робочу силу, а відтак і на виробництво товарів та надання послуг з метою отримання неправомірних конкурентних переваг на ринку. З боку працівників головними причинами, що спричиняють виникнення тіньових відносин, є правова необізнаність про IMG_0929процедури офіційного оформлення трудових відносин. Разом з тим, досить часто є випадки, коли громадяни вдаються до соціального шахрайства з метою збільшення свого доходу за рахунок уникнення сплати податків, соціальних внесків, незадекларованої (вторинної) зайнятості, збереження права на соціальні допомоги та субсидії».

  «Управління Держпраці є майже єдиним інструментом для того, щоб ми могли боротися з тіньовою економікою, щоб ми могли легалізувати всі робочі місця. А це високі соціальні стандарти, бо це перекликається з усіма тими реформами, які ініційовані президентом і підтримані кабміном в державі і сьогодні так чи інакше розвиваються», додав Михайло Черняк

  Олена Петренко у своєму виступі також зазначила, що Управлінням Держпраці проводиться активна роз’яснювальна робота про важливість легального працевлаштування, про соціальну захищеність при офіційному працевлаштуванні.
  Така робота проводиться системно під час виїзних семінарів, круглих столів. В консалтингових центрах IMG_1116обласного, міського центру зайнятості проводяться систематично двічі на тиждень виїзні наради, семінари. Також з іншими соціальними партнерами проводяться і інші превентивні заходи, таки як наприклад флеш-моби.

  На цей раз захід було проведено на підприємстві «Світло шахтаря». По закінченню колегії присутні відвідали виробничі місця підприємства, були ознайомлені з виробничим процесом інструментального та ливарного цехів. Вони були вражені потужностями та можливостями цього підприємства, яке в котрий раз довело свою відкритість та бажання подальшої співпраці.

  рішення колегії

   

   

  IMG_1056

   

   

   

   

   

   

   

   

  IMG_1082

   

   

   

   

   

   

   

   

  IMG_0969

   

   

   

   

   

   

   

   

  IMG_1015

   

   

   

   

   

   

   

   

  IMG_1176

 • 03Бер

  Склад членів колегії

 • 28Лют

  img_1807Під час засідання колегії Державної служби України з питань праці, яке відбулося 27 лютого 2018 року, члени колегії, посадовці центрального апарату, територіальних органів та державних підприємств, які відносяться до сфери управління Держпраці, проаналізували підсумки роботи Служби у 2017 році та визначилися із пріоритетними завданнями у 2018 році. Зокрема, зосередилися на питаннях стану організації правової та позовної роботи в системі Держпраці, проблемі незадекларованої праці в Україні та визначилися з дієвими механізмами її подолання, питаннях запобігання та протидії корупції в системі Держпраці. Особливу увагу приділили стану охороні праці у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів.

  Участь у роботі колегії взяли: Володимир Кладієв – керівник Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України, Олексій Мірошниченко – виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, Юрій Піжук – Голова профспілки працівників державних установ України, Сергій Українець – заступник Голови профспілки працівників нафтової і газової промисловості, Михайло Волинець – Голова 28471161_1150875405016133_8908817465889391006_nнезалежної профспілки гірників України.

  У своєму виступі Олексій Мірошниченко наголосив на важливості створення єдиної інформаційно-аналітичної системи, яка покликана допомогти інспекторам праці ефективно виконувати свої завдання, зокрема у питаннях виявлення незадекларованої праці.

  А також Олексій Мірошниченко зупинився на переосмисленні поняття «презумпція вини роботодавця», адже не завжди винен лише роботодавець у контексті неефективного управління та організації роботи на підприємстві, частина вини лягає і на працівників, які нехтують законами.

  Протилежну думку висловив Сергій Українець, адже «якщо 70 % травматизму відбувається з організаційних причин, то хто, як не роботодавець має за них відповідати».

  Юрій Піжук зупинився на питаннях покращення умов праці для самих інспекторів праці, «яких треба цінувати, адже вони – фахівці високого рівня та відповідно – повинні мати гідні заробітні плати».

  На засіданні колегії обговорили нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців. Запроваджується також можливість проведення за бажанням роботодавця “аудиту” трудового законодавства.

  На колегію було запрошено та заслухано представників підприємств-боржників з виплати заробітної плати м. Київ та Київської області.

  Окремо Голова Держпраці звернувся до керівників підприємств, яких також було запрошено і заслухано, на яких сконцентрована велика кількість працівників, і які потрапляють в «зону ризику» по виявленню нелегальних працівників.

  Роман Чернега звернув увагу на неухильному дотриманні трудового законодавства, де працює велика кількість працівників, особливо в контексті офіційного працевлаштування.

  Учасники колегії заслухали запрошених представників підприємств будівельної галузі, на яких у 2017 році були зафіксовані смертельні нещасні випадки.

  «Будівельна галузь – є однією з найбільш травмонебезпечних, і це не дивно, адже люди працюють на особливо небезпечних об’єктах, на висоті, з важким обладнанням та будівельним матеріалом. Маленька помилка може вплинути не лише на технологічний процес, а й вартувати здоров’я та життя працівників. Тому саме в цій галузі чітке дотримання правил з охорони праці є вкрай важливим!», – підсумував Голова Держпраці.

  Зокрема, Роман Чернега доручив керівникам територіальних управлінь провести заходи превентивного характеру щодо дотримання трудового законодавства та законодавства з питань охорони праці у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів. А також забезпечити, спільно з департаментами освіти та науки обласних державних адміністрацій, проведення роз’яснювальної роботи серед учнівської молоді та їхніх батьків, направленої на збереження життя та здоров’я підлітків під час канікул та у вільний від навчання час щодо застосування праці неповнолітніх.

 • 30Січ

  План роботи колегії

 • 15Січ

  DSC0872812 грудня 2017 року відбулася виїзна колегія Головного управління Держпраці у Харківській області.

  В колегії приймали участь перший заступник начальника Костянтин Денисенко, заступник начальника Петренко Олена, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА Тетяна Печура, заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін, заступник Голови Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Волков, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області Сергій Лайков, директор ДП «ВЕТЦ» Ігор Падалко.

  На колегії були розглянуті питання своєчасної виплати заробітної плати, зокрема в розмірі не менше мінімальної та виявлення незадекларованої праці.

  Було розглянуто стан взаємодії ГУ Держпраці у Харківській області з соціальними партнерами та органами місцевого самоврядування з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

  DSC08693А також було розглянуто підсумки роботи управлінь та відділів щодо наглядової діяльності у сфері промислової безпеки та охорони праці; здійснення ринкового нагляду; виконання державними службовцями вимог антикорупційного законодавства та проведену роботу щодо запобігання і протидії корупції у 2017 році.

  Варто зазначити що колегія відбулася на території ПрАТ «Філіп Морріс Україна», яке за рішенням конкурсної комісії Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці” , ініційованого Державною службою України з питань праці за результатами роботи у 2016 році стало переможцем у номінації «Переробка сільськогосподарських культур».  Учасники конкурсу оцінювалися за такими критеріями, як ефективне функціонування системи управління охороною праці, створення безпечних та здорових умов праці, заходи з формування в колективі культури праці, проведення навчань з охорони праці, рівень виробничого травматизму та професійних захворювань та інші.

  Учасники колегії отримали вступний інструктаж з охорони праці. Ознайомились DSC08650з діяльністю підприємства яке презентував керівник відділу охорони праці, навколишнього середовища та безпеки Сергій Руссо, директору з виробництва Крошко Ігорю було вручене лист – вітання від ГУ Держпраці. Також учасники колегії відвідали виробництво, відмітили достойній рівень культури виробництва, чистоту і порядок на робочих місцях.

   

   

   

   

   

   

   

  IMG_0490