• 30Вер

    Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:25

  • Запитань: 439

    WP_Cloudy
    1. Алексей коментує:

      Как найти управы на таких предпринимателей? Без страха того что я останусь без денег и меня не вынесут в черный список и мне будет трудно найти работу?!

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановний Олексіє!
        Якщо Ви вважаєте свої права порушеними, Ви маєте право звернутись з відповідною заявою з вказанням всієї наявної у Вас інформації про роботодавця (назва, код ЄДРПОУ або ІНН, адресу здійснення діяльності , тощо) безпосередньо до Головного управління Держпраці у Харківській області або до суду.
        Водночас повідомляємо, що абз. 2 ч.2 ст. 265 Кодексу законів про працю передбачено, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

    2. Алексей коментує:

      Что если на предприятии,я проработал как раб не официально, и мне не отдают деньги, по мимо меня там еще есть люди которые работают уже долгое время тоже не трудоустроенны официально? Как мне забрать свои честно заработанные деньги?

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановний Олексіє!
        Якщо Ви вважаєте свої права порушеними, Ви маєте право звернутись з відповідною заявою з вказанням всієї наявної у Вас інформації про роботодавця (назва, код ЄДРПОУ або ІНН, адресу здійснення діяльності , тощо) безпосередньо до Головного управління Держпраці у Харківській області або до суду.
        Водночас повідомляємо, що абз. 2 ч.2 ст. 265 Кодексу законів про працю передбачено, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

    3. Юрій коментує:

      Чи може підприємство прийняти на роботу інваліда 2 групи, в довідці МСЕК якого вказано “непрацездатний”.

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановний, Юрію!
        Якщо в довідці МСЕК зазначено, що працівник є «непрацездатним», відповідно підприємство не може запропонувати жодну посаду для працевлаштування.

    4. Ольга коментує:

      Добрий день. Питання стосовно Класифікатору професій:
      чи можно у структурному підрозділі міської ради чи на держслужбі встановлювати посаду ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ-ЗАВІДУВАЧ СЕКТОРУ (через кому аоб дефіс)? Якщо можно, то на яка підстава згідно ДК?
      *(У ВІДДІЛІ СТВОРЕНІ ДВА СЕКТОРИ ТА ВІДПОВІДНО ДВА ЗАВІДУВАЧА СЕКТОРІВ, ОДИН З ЯКИХ ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ-ЗАВІДУВАЧ СЕКТОРУ…)

      Додатково:
      Зазначені назви посад (ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ-ЗАВІДУВАЧ СЕКТОРУ) зузстрічаються в багатьох держ установах, держ.службах та в органах самоврядування В БАГАТЬОХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ, зокрема, Фонд нещасних випадків, Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та міськрад, Управління Держгеокадастру, НСПП, тощо. Заздалегідь вдячна за відповідь.

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановна Ольго!
        Обов’язковість складання штатного розпису передбачена лише для бюджетних установ та організацій. Згідно з абзацом третім п. 28 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 (далі – Порядок № 228), типову форму штатного розпису у бюджетних установ затверджує Міністерство фінансів України. У разі потреби міністерства та інші центральні органи виконавчої влади за погодженням із Мінфіном можуть установлювати форму штатного розпису для відповідної галузі.
        Штатний розпис установ затверджується в порядку, визначеному відповідним міністерством, іншим центральним органом виконавчої влади. Так, наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 № 57 (Наказ № 57) затверджено форму штатного розпису (складають органи державного управління та місцевого самоврядування) і типового штатного розпису для бюджетних установ. На підставі штатного розпису роботодавець ухвалює рішення про прийняття працівника на роботу, переведення його на іншу роботу, звільнення, установлення посадового окладу, тарифної ставки (окладу) відповідно до посади, яку він обіймає (кваліфікації).
        Штатний розпис має розроблятися на основі затвердженої структури, чисельності працівників, положення про оплату праці та з урахуванням вимог нормативно-правових актів, зокрема, Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (Закон № 108), Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58, Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (КП), відповідних випусків Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Згідно з п. 45 Порядку № 228 штатні розписи бюджетних установ затверджують в установленому порядку в місячний строк із початку року. Відповідно до п. 32 зазначеного Порядку штатні розписи затверджуються керівником відповідної вищестоящої установи, за винятком кошторисів, зазначених у пункті 33 цього Порядку
        Відповідно до п. 33 та 35 Порядку №228 порядок затвердження штатних розписів установлено для бюджетних установ, як Секретаріат Кабінету Міністрів України; обласних та районних державних адміністрації; бюджетних установ, що утримуються за рахунок бюджетів сіл, селищ, міст; національних вищих навчальних закладів, яким безпосередньо встановлені призначення в державному бюджеті та ін. Всі посади повинні відповідати класифікатору професій.

    5. Левков Андрей коментує:

      Добрый день. Подскажите, пожалуйста, кто может проводить первичный и повторный инструктаж со стропальщиком? И может ли проводить инструктаж по работам на высоте и стропальщикам начальник участка, имеющий корочку по общим вопросам охраны труда?

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановний Андрію!
        Відповідно до Типового Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) Первинний інструктаж проводиться до початку роботи безпосередньо на робочому місці з працівником, Повторний інструктаж проводиться на робочому місці індивідуально з окремим працівником або групою працівників, які виконують однотипні роботи, за обсягом і змістом переліку питань первинного інструктажу. Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередній керівник робіт (начальник структурного підрозділу, майстер) або фізична особа, яка використовує найману працю.

    Ваше запитання:

    Увага: Коментарі модеруються, і це може викликати затримку їх публікації. Відправляти коментар заново не потрібно.