• 30Вер

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:25

 • Запитань: 424

  WP_Cloudy
  1. Андрей коментує:

   Добры день уважаемые сотрудники Управления Держпраци.Работаю охранником,сутки- двое,по 24часа,пишут в табеле 17,плюс нет полного комплекта сотрудников/ должно в смене6, а работает4/ Как мне зафиксировать нарушение трудового законодательства для увольнения,по причине нарушения азот. Большое спасибо,хорошего дня.

   • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

    Шановний Андрію.

    Роз’яснюємо, що ст. 57 КЗпП визначено, що час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством.
    Згідно із ст. 66 КЗпП працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва не включається в робочий час. Перерва для відпочинку і харчування повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи. Час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку. Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи. На тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.
    Відповідно до ст. 70 КЗпП тривалість щотижневого безперервного відпочинку повинна бути не меньш як сорок дві години.
    Статтею 38 КЗпП визначено, що працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

  2. Сергей коментує:

   Здравствуйте.
   Пишу повторно.
   Так как на вопрос от 11.10.2018 не получил.
   При работе по трудовому соглашению-работе по договору личного подряда-предприятие платит ЕСВ?
   Предприятие платит в этом случае взносы в пенсионный фонд?
   Страховой стаж будет идти мне?
   Спасибо.

   • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

    Шановний Сергіє!

    Відповідно до пп.1 п.1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є:
    1) роботодавці:
    – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами;

    – фізичні особи – підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців);

    – фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).

    Ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено періоди, з яких складається страховий стаж:

    1. Страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

  3. Русиник Денис коментує:

   Спробую уточнити питання:
   Стелаж знаходиться, наприклад,у відділу зв”язку на електроенергетичному підприємстві, на ньому зберігаються запчастини, вимірювальні прилади, матеріали, тощо.
   Зазначені Вами НТД не використовуються у нашої отраслі.
   Чи може є інші якісь документи що ближче до енергетики?
   Дякую.

  4. Русиник Денис коментує:

   Доброго дня. Якими нормативними актами, на сьогоднішній час, визначаються правила експлуатації стелажів, зважаючи на скасування ГОСТ-16140-77?
   Дякую.

   • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

    Доброго дня Денисе.
    На Ваше питання в розділі «Коментарі» відповідаємо: Враховуючи, що Вами не надано інформації в якому саме виді діяльності експлуатуються стелажі інформуємо, як приклад, вимоги до експлуатації стелажів викладено в таких нормативно-правових актах як НПАОП 52.0-1.01-96 «Правила охорони праці для об’єктів роздрібної торгівлі», та НПАОП 92.0-1.03-13 «Правила охорони праці для працівників бібліотек». Для більш детальної відповіді просимо Вас надати інформацію в якому саме виді діяльності експлуатуються стелажи.

  5. Лідія коментує:

   Добрий день, прошу надати консультацію щодо виплати матеріальної допомоги на оздоровлення при виході у відпустку. Я працюю у одній з міськіх рад Харківської області за трудовою угодою на місці головного спеціаліста (який знаходиться в відпустці по догляду за дитиною до трьох років)без проведення конкурсу. Працюю з 21.09.2017 року. З 27.08.2018р. написала заяву на відпустку з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення. На мою заяву керуюча справами пояснила, що я не маю права на виплату такої допомоги, так як працюю за трудовою угодою, не є посадовою особою органів місцевого самоврядування та на мене не розповсюджується колективний договір, в якому така виплата передбачена. Прошу роз’яснити, чи маю я право на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення при виході у відпустку та скільки днів відпустки мені повинно надаватися? Дякую. З повагою, Лідія.

   • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

    Шановна Лідіє.

    Роз’яснюємо, що відповідно до ст. 23 КЗпП на час відсутності основного працівника у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до трьох років з працівником, який його заміщує укладається строковий трудовий договір.

    Робота працівника на умовах строкового трудового договору не обмежує його права, які передбачені чинним законодавством про працю.

    Право на отримання працівниками органів місцевого самоврядування матеріальної допомоги на оздоровлення регламентовано Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III (далі – Закон про службу в ОМС) і постановою КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268.

    Згідно з ч. 5 ст. 21 Закону про службу в ОМС посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

    Відповідно до норм ст. 18 КЗпП України положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства, установи, організації незалежно від того, чи є вони членами професійної спілки, і є обов’язковими як для власника або уповноваженого ним органу, так і для працівників підприємства, установи, організації.

  Ваше запитання:

  Увага: Коментарі модеруються, і це може викликати затримку їх публікації. Відправляти коментар заново не потрібно.