• 30Вер

    Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:25

  • Запитань: 316

    WP_Cloudy
    1. Аліса коментує:

      Добрий день! Вибачте, якщо питання не за адресою. Людина відпрацювала на посаді бухгалтера (з дипломом спеціаліста) на одному підприємстві 4 роки. Має диплом про вищу освіту відповідного напряму за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст 2008 року. Відповідно до Зміни №6 до Класифікатора професій, з 01.11.17 назву бухгалтер (з дипломом спеціаліста)змінено на бухгалтер (з дипломом магістра), оскільки ЗУ “Про вищу освіту” №1556-VII від 01.07.2014р. освіта спеціаліста прирівнали до освіти магістра. З 01.01.18 на підприємстві внесли зміни до штатного розпису і переіменували посаду на бухгалтер (з дипломом магістра). Зараз постало питання атестації бухгалтера. Кваліфік. характеристиками передбачається, що людина маючи диплом спеціаліста, повинна мати стаж роботи бухгалтером не менше року для присвоєння їй ІІ категорії, а людині з дипломом магістра, навіть, без стажу роботи можна одразу присвоювати І категорію. На яку кваліфікаційну категорію може претендувати даний бухгалтер, якщо в неї в трудовій книжці назва посади – бух.(з дипл. магістра), стаж бухгалтером(з дипл. спеціаліста)4 роки та диплом, в якому написано “спеціаліст”. Можна одразу присвоїти І категорію бух.(з дипл. магістра)?

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановна Аліса!
        Роз’яснюємо, що назви посад працівників визначають за Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327. Він передбачає дві професійні назви робіт бухгалтерів, які належать до різних професійних угрупувань:
        «Бухгалтер з дипломом магістра» (код 2411.2, угрупування «Аудитори та кваліфіковані бухгалтери», розділ «Професіонали»);
        «Бухгалтер» (код 3433, угрупування «Бухгалтери та касири-експерти», розділ «Фахівці»).

        З 01.11.2017 змінено професійну назву «Бухгалтер з дипломом спеціаліста» на «Бухгалтер з дипломом магістра», аби узгодити Класифікатор професій із Законом «Про вищу освіту».
        Тож повна вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра.
        Атестація бухгалтерів повинна проходити з урахуванням цієї норми.
        Відповідно до п.11 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336 передбачено, що особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов’язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії, якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу.

    2. Наталя коментує:

      Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, вирішити питання. Працівниця закладу перебуває у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку на період з 22.05.2018 по 22.11.2018 (на підставі чергової довідки). Зателефонувавши, вона повідомила про відкриття лікарняного у зв’язку з вагітністю та пологами. Зараз проживає в області та лікарняний ще не привезла. Можливо, приїде цього тижня або наступного. Що необхідно зробити? Наказом перервати відпустку без збереження заробітної плати? (можливо, у Вас є приклад заяви та наказу), а потім оформити лікарняний? Чи важливо їй скоріше привезти лікарняний? А також зауважу, що на її місце прийнято нового співробітника (за строковим трудовим договором). Чи необхідно його звільняти? Адже виходити фактично на роботу основний співробітник не буде. А зразу буде перебувати на лікарняному? Завчасно дякую за відповідь.

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Доброго дня, Наталя!
        Роз’яснюємо, що відпустка по догляду за дитиною до 6 років наложить до відпусток без збереження зарплати. Однак поєднати відпустку по догляду за дитиною до 6 років з будь-яким іншим видом відпустки, що надається згідно із Законом України «Про відпустки», не можливо. Таким чином, якщо у жінки виникло право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, роботодавцю на підставі заяви працівниці необхідно перехвати відпустку для догляду до 6 років і надати оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами на підставі листка непрацездатності.

        На період перебування працівниці у відпустці по вагітності та пологах та у відпустках для догляду за дитиною роботодавець має право прийняти іншого працівника для заміщення тимчасово не зайнятої посади до фактичного виходу на роботу жінки, яка перебуває у відпустці. Тому з таким працівником укладається строковий трудовий договір (ст. 23 КЗпП). Таким чином, якщо основний працівник фактично на роботу не виходить, тому підстави для звільнення працівника, що працює за строковим договором, відсутні.

        Відповідно до вимог ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по вагітності та пологах виплачується у разі, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

    3. Сергей коментує:

      Ошибка:
      По договору личного подряда.

    4. Сергей коментує:

      Здравствуйте.
      При работе по трудовому соглашению-работе по договору личного характера-предприятие платит ЕСВ?
      Предприятие платит в этом случае взносы в пенсионный фонд?
      Страховой стаж будет идти мне?
      Спасибо.

    5. Алексей коментує:

      Добрый день, если есть возможность помогите вот в каком вопросе.
      Работал в фирме шесть лет назад по трудовому договору, в течении работы несколько раз фирма переоформляла нас. По увольнению запись в трудовую книжку не делали, теперь пытаюсь встать на биржу труда, мне там отвечают что мол на вас оформлено четыре трудовых договора, и поставить вас не можем. С фирмой этой связи нет, вообщем подтвердить что я там не работаю нет возможности. Что мне делать и куда идти?

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановний Олексію.
        Роз’яснюємо, що з метою реалізації права громадян України на працю працівники укладають трудові договори про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Передумовою для укладення трудового договору є розірвання трудового договору, який був укладений раніше, або укладення трудового договору на роботу за сумісництвом відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій” від 03.04.93 р. № 245, Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства Юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. № 43.
        Відповідно до статей 38, 39 Кодексу законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, і строковий трудовий договір, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
        Якщо заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, зокрема переїзд на нове місце проживання, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
        У разі неможливості з яких-небудь причин здійснити припинення трудових відносин відповідно до порядку, встановленого нормами чинного законодавства, зазначені відносини припиняються в судовому порядку.

    Ваше запитання:

    Увага: Коментарі модеруються, і це може викликати затримку їх публікації. Відправляти коментар заново не потрібно.