• 30Вер

    Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:25

  • Запитань: 225

    WP_Cloudy
    1. Светлана коментує:

      Скажите, пожалуйста, как быть в ситуации, когда работодатель обещал оформить сотрудников, но не сдержал обещание, а после уволил. В компании работают все сотрудники без Оф оформления. Как сделать так, чтобы работодателя за уклонение от налогов наказали?
      Спасибо.

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановна Світлана!
        Вам необхідно звернутися до Головного управління Держпраці у Харківській області з відповідною заявою.

    2. 30.10.2017 р. був звільнений з підприємства за скороченням штату за п.1 ст. 40 КЗпП України (посадовий оклад 33640 грн., без урахування виплат за вислугу років) . У лютому 2018 р., згідно оновленого штатного розпису повторно введено мою посаду, з посадовим окладом 42395, (станом на 12.06.2018 р., без урахування виплат за вислугу років). Посадовий оклад збільшено завдяки рішенню постійної комісії з проведення колективних переговорів та розгляду змін і доповнень до Колективного договору, а саме – підвищити у два етапи протягом березня та квітня місяців 2018 р. заробітну плату працівникам на 20% та підняття виплати за вислугу років на 5% у січні 2018 р.
      11.06.2018 р. рішенням суду мене поновлено на посаді.
      14.06.2018 р. подав заяву про надання щорічної відпустки, але виплачено відпускних лише у розмірі 6.500 грн, а матеріальна допомога на оздоровлення виплачена без корегування відповідно до п. 10 ПКМУ № 100. Станом на 22.07.2018 мій посадовий оклад не відкориговано.
      Запитання: чи підлягає підвищенню мій посадовий оклад та виплата за вислугу років у зв’язку із поновленням на раніш займаній посаді? Чи законні дії бухгалтерії підприємства в частині не проведення коригування мого посадового окладу та виплати відпускних у неповному розмірі? Яким чином можна відстояти свої права?
      З повагою А. Александров

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановний Анатолію!
        Для того, щоб надати Вам відповідь, необхідно більш детальне вивчення документів з питань, які Ви підняли у своєму звернені. Пропонуємо Вам звернутись з відповідною заявою безпосередньо до Головного управління Держпраці у Харківській області або зателефонувати на Урядову гарячу лінію за номером 1545.

    3. Тетяна коментує:

      Добрий день. Скажіть будь ласка, яким має бути педагогічне навантаження на тиждень у вихователя санаторію психоневрологічного профілю?

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановна Тетяно!
        Щодо Вашого питання повідомляємо.
        Відповідно до п.12 Інструкції про організацію педагогічної роботи в санаторіях туберкульозного та не туберкульозного профілів для дітей та підлітків шкільного віку, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров’я України 24.07.1992 N 118, виходячи з тижневої норми навантаження (30 годин на тиждень), в санаторіях психоневрологічного профілю – 25 годин на тиждень, завпед або педагог-організатор за погодженням із завідуючим медичним відділенням та профкомом складає графік роботи вихователів, який затверджує головний лікар.

    4. Гладий Ольга коментує:

      Скажите пожалуйста, какая должна быть педагогическая нагрузка у воспитателей санаториев психоневрологического профиля: 25 или 30 часов в неделю?

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Щодо Вашого питання повідомляємо.
        Відповідно до п.12 Інструкції про організацію педагогічної роботи в санаторіях туберкульозного та не туберкульозного профілів для дітей та підлітків шкільного віку, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров’я України 24.07.1992 N 118, виходячи з тижневої норми навантаження (30 годин на тиждень), в санаторіях психоневрологічного профілю – 25 годин на
        тиждень, завпед або педагог-організатор за погодженням із завідуючим медичним відділенням та профкомом складає графік роботи вихователів, який затверджує головний лікар.

    5. Константин коментує:

      Я работаю по трудовому соглашению. Хочу уволиться по собственному желанию. Как это правильно сделать? Подскажите пожалуйста?

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановний Костянтине!
        У відповідь на Ваше звернення повідомляємо.
        Процедура розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк з ініціативи працівника регулюється ст. 38 КЗпП України, а саме: відповідно до ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати  укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
        Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
        Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

    Ваше запитання:

    Увага: Коментарі модеруються, і це може викликати затримку їх публікації. Відправляти коментар заново не потрібно.