• 30Вер

  Питання-відповідь

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:25

 • Запитань: 190

  WP_Cloudy
  1. Віктор коментує:

   Добрий день!
   Проконсультуйте,будь-ласка. Чи допускається призначити відповідальним працівником, який здійснює нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією кранів, керованих з підлоги,(відповідно до Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України
   19.01.2018 № 62) інженера з охорони праці?
   Дякую.

  2. Олег коментує:

   Добрий день. Підкажіть, чи може підприємство розробити свої норми видачі спецодягу внутрішнім документом, замість скасованих галузевих норм безплатної видачі спецодягу та з ким ці внутрішні норми погоджувати?

  3. Олег коментує:

   Прошу Вас надати роз’яснення щодо “Типових галузевих норм безплатної видачі спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту робітникам і службовцям промисловості будівельних матеріалів, підприємств скляної і фарфоро-фаянсової промисловості” НПАОП 26.0-3.29-80,які згідно розпорядження КМУ від 18.12.2017р. № 1022-р не застосовуються на території України. Близько 90% робітників підприємств цементної промисловості отримувалли спецодяг згідно цих галузевих норм. Згідно яких галузевих норм видавати безплатно спецодяг, наприклад машиністу цементних млинів? Чи можливо перевести спецодяг професій цементної промисловості в додатковий? Якими нормами на даний час треба керуватися при видачі спецодягу?
   Також в 2016 році відмінено НПАОП 60.2-3.06-98, згідно яких видавався спецодяг водіям цементовозів,автобусів, слюсарям з ремонту автомобільної техніки та іншим. В нормах загальних професій я знайшов лише декілька професій.Якими нормами на даний час треба керуватися при видачі спецодягу робітникам цеха автотранспорту?

  4. Тетяна коментує:

   Скажіть, будь-ласка. Може дитина 15 років, знайти роботу на час літніх канікул?. Якщо да, як це зробити? Можливо скористатися центром зайянятості?
   Дякую.
   З повагою, Тетяна Маркова.

   • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

    Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Харківській області, надає роз’яснення стосовно праці неповнолітніх.
    Відповідно до ст. 187 КЗпП України неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.
    Крім цього, згідно зі ст. 118 не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років.
    Усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.
    Пошук роботи може бути здійснений за допомогою Центру зайнятості лише при наявності письмової згоди одного з батьків.
    Звертаємо Вашу увагу на те, що забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

  5. Олег коментує:

   Дякую за вичерпну відповідь!

  Ваше запитання:

  Увага: Коментарі модеруються, і це може викликати затримку їх публікації. Відправляти коментар заново не потрібно.