• 30Вер

    Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:25

  • Запитань: 293

    WP_Cloudy
    1. Олег коментує:

      Добрий день. Підкажіть, чи може підприємство розробити свої норми видачі спецодягу внутрішнім документом, замість скасованих галузевих норм безплатної видачі спецодягу та з ким ці внутрішні норми погоджувати?

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Доброго дня Олег!
        Стосовно розроблення підприємством своїх норм видачі спецодягу, спецвзуття, пояснюємо:
        Згідно Статті 8 Закону України «Про охорону праці» на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, повинні бути забезпечені зазначеними засобами.
        Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.
        У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок. У разі придбання працівником спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджувальних засобів за свої кошти роботодавець зобов’язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.
        Згідно з колективним договором роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування.

    2. Олег коментує:

      Прошу Вас надати роз’яснення щодо “Типових галузевих норм безплатної видачі спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту робітникам і службовцям промисловості будівельних матеріалів, підприємств скляної і фарфоро-фаянсової промисловості” НПАОП 26.0-3.29-80,які згідно розпорядження КМУ від 18.12.2017р. № 1022-р не застосовуються на території України. Близько 90% робітників підприємств цементної промисловості отримувалли спецодяг згідно цих галузевих норм. Згідно яких галузевих норм видавати безплатно спецодяг, наприклад машиністу цементних млинів? Чи можливо перевести спецодяг професій цементної промисловості в додатковий? Якими нормами на даний час треба керуватися при видачі спецодягу?
      Також в 2016 році відмінено НПАОП 60.2-3.06-98, згідно яких видавався спецодяг водіям цементовозів,автобусів, слюсарям з ремонту автомобільної техніки та іншим. В нормах загальних професій я знайшов лише декілька професій.Якими нормами на даний час треба керуватися при видачі спецодягу робітникам цеха автотранспорту?

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Доброго дня Олег
        На Ваше питання – якими галузевими нормами керуватися при видачі спецодягу, працівникам цементної промисловості, та автотранспортного цеху роз’яснюємо:
        На сьогоднішній день є чинними Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту для працівників фарфоро-фаянсового виробництва (затверджені наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України 06.02.2012 № 247), Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам, зайнятим на підприємствах промисловості будівельних матеріалів (затверджені наказом Держгірпромнагляду 11.12.2007 № 298), та Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості (Наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 16.04.2009 № 62).

    3. Тетяна коментує:

      Скажіть, будь-ласка. Може дитина 15 років, знайти роботу на час літніх канікул?. Якщо да, як це зробити? Можливо скористатися центром зайянятості?
      Дякую.
      З повагою, Тетяна Маркова.

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Харківській області, надає роз’яснення стосовно праці неповнолітніх.
        Відповідно до ст. 187 КЗпП України неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.
        Крім цього, згідно зі ст. 118 не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років.
        Усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.
        Пошук роботи може бути здійснений за допомогою Центру зайнятості лише при наявності письмової згоди одного з батьків.
        Звертаємо Вашу увагу на те, що забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

    4. Олександр коментує:

      Доброго дня. Підкажіть будь ласка як можно отримати акт ДЕРЖПРАЦІ на відповідність вимог щодо охорони праці при проведенні навчального процесу?

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановний Олександр!
        Головне управлінняДержпраці у Харківській області розглянуло Ваше звернення, надіслане з використанням мережі інтернет від 2018/05/04 о 13:35, та повідомляє.
        Видача актів на відповідність вимог щодо охорони праці при проведенні навчального процесу Головним управлінням Держпраці у Харківській області не передбачено Положенням про Головне управління Держпраці у Харківській області.

        Згідно статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877 –Vсуб’єкт господарювання для здійснення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду(контролю) має право подати письмову заяву до відповідного органу державного нагляду(контролю) про здійснення заходу державного нагляду(контролю) за його бажанням. При цьому під час проведення позапланового заходу з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу. За результатами здійснення позапланового заходу посадовою особою органу державного нагляду( контролю) буде складено акт.

    5. Олег коментує:

      Дякую за вичерпну відповідь!

    Ваше запитання:

    Увага: Коментарі модеруються, і це може викликати затримку їх публікації. Відправляти коментар заново не потрібно.