• 30Вер

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:25

 • Запитань: 424

  WP_Cloudy
  1. Наталія коментує:

   Доброго дня. Підскажіть будь ласка, на кількох підприємствах за сумісництвом робітник одночасно може бути оформлений?

   • Сектор взаємодії зі ЗМІ коментує:

    Доброго дня, Наталія!
    Ваше звернення розглянуто Управлінням з питань праці Головного управління Держпраці у Харківській області в межах повноважень.
    На питання, викладені у Вашому зверненні, роз’яснюємо, що відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП України працівник має право укладати разом з основним трудовим договором інші трудові договори з одним або декількома роботодавцями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Також пунктом 1 Положення № 43 (Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств,установ і організацій, затверджено наказом Міністерства праці України, Міністерства Юстиції України, Міністерства фінансів України 28.06.1993 р. №43 ) визначено, що сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.
    Відповідно до пункту 2 (про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, постанова Кабінету Міністрів України від 03.04.1993р.) тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

  2. Сергей коментує:

   Здравствуйте.
   Я работаю на заводе.
   Это ПАО.
   Как говорит начальство-частное предприятие.
   Если частное предприятие-кодекс закона о труде Украины должны соблюдать?
   Я работаю по трудовому соглашению-гражданско-правовой договор.
   Записи в трудовой книжке нет.
   Но дают каждый месяц договор подряда!
   Но суть вопроса ещё в другом:
   1)Работа в выходной день должна оплачиватся в двойном размере,если это частное предприятие?
   2)За отказ выйти в выходной день имеет ли право начальство уволить меня,если это частное предприятие?
   Спасибо.

  3. Ольга коментує:

   Доброго дня, в переліку видів робіт підвищеної небезпеки для яких потрібен бути отриманий дозвіл (Постанова № 1107) вказані газополум’яні роботи, в переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці вказані зварювальні роботи. Питання: для проведення електрогазозварювальних робіт підприємство повинно отримати дозвіл або декларацію, або і те і друге? Дякую за відповідь.

  4. Володимир коментує:

   Доброго дня! В 2019 відповідальний за електрогосподарство пройшов навчання та перевірку знань в учбово-курсовому комбінаті на знання ПБЕЕС, ПТЕЕС, ППБ України в електроустановках. Чи потрібно повторно проходити навчання та перевірку знань при зміні назви підприємства та ЄДРПОУ?

   • Сектор взаємодії зі ЗМІ коментує:

    Шановний Володимире!
    Вимоги щодо призначення відповідального за справний стан та безпечну експлуатацію електрогосподарства підприємства та проведення навчання, посадових осіб та працівників визначені у розділах 1.3 «Організація безпечної експлуатації електроустановок», 2.1 «Вимоги до працівників» НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів».
    Результати перевірки знань фіксуються в журналі протоколів перевірки знань, де передбачено зазначення назви підприємства, на якому працює працівник та обіймана посада і стаж роботи на цій посаді.

  Ваше запитання:

  Увага: Коментарі модеруються, і це може викликати затримку їх публікації. Відправляти коментар заново не потрібно.