• 30Вер

    Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:25

  • Запитань: 387

    WP_Cloudy
    1. Богдана коментує:

      Доброго дня! На нашому підприємстві працюватиме менше 20 осіб, зараз вирішуємо питання, що виникають з організацією охорони праці. у зв’язку з невеликою кількістю працюючих хочемо покласти на одного з працівників обов’язки з охорони праці за сумісництвом. Виникає питання, що означає “особа, яка має відповідну підготовку”. Де можна отримати цю підготовку, яким чином? І як походити навчання керівникові підприємства? Дякую за відповідь!

      • ГУ Держпраці у Харківській області коментує:

        Шановна Богдано!
        Відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці пункту 5.3 керівники підприємств, керівники служб охорони праці, члени комісій з перевірки знань з питань охорони праці підприємств проходять навчання з питань охорони праці у навчальних центрах або галузевих навчальних центрах.
        Перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб, які пройшли навчання в навчальних центрах, проводиться комісією відповідного територіального органу Держпраці за участю представників інших органів державного управління охороною праці.

    2. Андрей коментує:

      Добрый день Уважаемые сотрудники, я прекрасно умею читать, и знаю что написано в кзот, но я спросил :”Как мне зафиксировать нарушение трудового законодательства для увольнения,по причине нарушения кзот,чтобы юридически было грамотно с возможностью получения перерасчета и компенсации,так как я работаю без возможности свободного времени каждые четыре часа на час отдыха. Куда я могу обратиться с жалобой и возможностью документальной фиксации¿

      • Сектор взаємодії зі ЗМІ коментує:

        Шановний Андрію!
        Роз’яснюємо, що частиною третьою ст. 38 КЗпП передбачено, що працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.
        Якщо Ви вважаєте, що Ваші трудові права порушені, пропонуємо Вам звернутись з відповідною заявою до Головного управління Держпраці у Харківській області або зателефонувати на Урядову гарячу лінію за номером 1545, або безпосередньо звернутися до суду в порядку цивільного судочинства шляхом подання позовної заяви.

    3. Наталія коментує:

      Добрый день! Я работаю станционным работником на железнодорожной станции и получаю заработную плату по почасовой системе. Согласно Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» минимальная зарплата в 2019 года в почасовом размере составляет 25,13 грн. Но, мне рассчитали зарплату за январь 2019 года по тарифу 19,36 грн за час. Ответьте пожалуйста, законно ли это? В случаи если мои права нарушены куда мне обращаться?

      • Сектор взаємодії зі ЗМІ коментує:

        Шановна Наталіє!

        Роз’ясняймо що, відповідно до статті 8 Закону України № 2629-VIII “Про державний бюджет України на 2019 рік”, який набув чинності 1 січня 2019 року передбачено у 2019 році розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі з 1 січня: 4173 гривні, погодинному розмірі 25,13 гривні.
        У разі, якщо Ви вважаєте свої права порушеними, рекомендуємо Вам, згідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» звернутися до Головного Управління Держпраці у Харківській області . Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні (“гарячі лінії”) чи письмовим (надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену особу, якщо її повноваження оформленні відповідно до чинного законодавства). У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
        Повідомляємо Вам, що згідно зі ст. 4 ЦПК України, за захистом своїх порушених прав Ви маєте право звернутися до суду в порядку цивільного судочинства шляхом подання позовної заяви.

    Ваше запитання:

    Увага: Коментарі модеруються, і це може викликати затримку їх публікації. Відправляти коментар заново не потрібно.