• 06Чер

  IMG_44196 червня 2018 року відбулася чергове засідання Колегії Головного управління Держпраці у Харківській області.

  Відкрив засідання Колегії її голова – Володимир Рожанський, начальник Головного управління Держпраці у Харківській області

  В роботі Колегії прийняли участь Юрій Шпарага – директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА; Юрій Корсунов – Голова Громадської ради при ГУ Держпраці у Харківській області, голова Громадської організації “Спілка ветеранів АТО”; Василь Григор’єв – голова об’єднання  організацій роботодавців Харківської області “ГРАНІТ”; Олександр Буланий – начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області; Артур Праскурін – заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області; Наталія Тарасенко – заступник начальника ГУ ПФУ у Харківській  області; Голови адміністрацій районів міста, міст обласного значення, голови об’єднаних IMG_4422територіальних громад та інспектори праці органів місцевого самоврядування.

  Володимир Рожанський проінформував присутніх, що на Харківщині відбулося засідання колегії Міністерства соціальної політики, за участю Прем’єр – міністра України. Володимира Гройсмана, який  зосередив увагу саме на легалізації робочих місць та доходів, та поставив задачу Держпраці та її територіальним управлінням всі зусилля зосередити саме на цих питаннях.

  Також начальником Головного управління Держпраці у Харківській області було доведено присутнім про розширене засідання обласної робочої групи з питань підвищення мінімальної заробітної плати, рівня оплати праці та легалізації зайнятості під головуванням заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Черняка, яке відбулося 21 травня, за участю голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного. На засіданні було розглянуто питання активізації роботи по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників  та  роботи з підприємствами-боржниками області.

  IMG_4421«Аналіз роботи інспекторів праці створених органами місцевого самоврядування свідчить про її незадовільний стан. Не виявлено жодного неоформленого працівника і жодного робочого місця не легалізовано!», наголосив Володимир Рожанський.

  Він закликав присутніх керівників адміністрацій районів міста, міст обласного значення, голів об’єднаних територіальних громад, взяти під особистий контроль це питання. «За результатами колегії, узагальнена інформація про стан реалізації органами місцевого самоврядування Харківській області функцій державного контролю за додержанням законодавства про працю, буде направлена на голову Харківської ОДА, мера міста для вжиття відповідних заходів реагування», додав Володимир Рожанський.

  Аналіз стану реалізації органами місцевого самоврядування Харківській області функцій державного контролю за додержанням законодавства про працю, у своїй доповіді довела Олена Петренко, заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області.

  IMG_4420«Завдяки проведеній спільній роботі Головних управлінь Держпраці, ДФС та ПФУ по Харківській області, з початку року спостерігається ріст сплаченого ЄСВ на 189 млн.грн., та підвищення кількості застрахованих на 12,6 тисяч осіб», додала Олена Петренко.

  В своєму виступі Юрій Шпарага відмітив що робота Головного управління Держпраці стала більш потужною, і як результат – ріст кількості застрахованих осіб та  сплаченого ЄСВ. Він закликав до покращення співпраці та посилення роботи органів місцевого самоврядування щодо боротьби з «тіньовою» зайнятістю.

  Під час роботи колегії також було розглянуто питання щодо аналізу стану організації медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, складання санітарно – гігієнічних характеристик умов праці та розслідування причин виникнення професійних гострих та хронічних захворювань, про яке доповів Андрій Грибовський, начальник відділу IMG_4413з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Харківській області.

   

   

   

   

   

   

   

  IMG_4415

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:35