• 19Кві

  image1З нагоди  Дня охорони праці,який у цьому році проходить під девізом «Захищене та здорове покоління» фахівцем відділу з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Харківській області 18.04.2018 на ТОВ «Фірма «СВ» проведено семінар.

  Враховуючи той факт,що у середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя та необачність, через що вони приймають не досить обдумані рішення, наслідком яких можуть бути небезпека їх здоров’ю та життю, а також загроза життю тих  хто їх оточує.

  На семінарі було наголошено,що спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров`я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

  Були розглянуті питання, що стосуються сфери санітарного законодавства в межах гігієни праці. Зокрема обговорені питання стосовно важливості ретельного контролю з боку роботодавця в ході організації проведення медичних оглядів працівників певних категорій, та виконання поетапних дій згідно із Порядком затвердженим наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246, звертаючи увагу на повноту та якість проведення таких медичних оглядів лікувально-профілактичними закладами  з якими укладено договір. Також було обговорено питання щодо важливості своєчасного виконання підприємством Постанови КМУ від 01.08.1992 № 442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» із застосуванням проведення лабораторних та інструментальних досліджень умов праці, що забезпечує комплексність та об’єктивність оцінювання робочого місця яке атестується.

  В ході проведення семінару особливу увагу було приділено використанню незадекларованої праці та наслідкам для працівника та роботодавця від такої праці.

  Було зазначено, що нелегальна робота призводить до нестабільності і невпевненості працівника в майбутньому. Зокрема зазначено, що особи, що влаштовуються на роботу неофіційно і вимушені працювати на умовах, запропонованих роботодавцем, не усвідомлюють негативних наслідків для себе у подальшому. Таким працівникам, як правило, не надаються законні вихідні дні, щорічні оплачувані відпустки, відпустки на навчання, не оплачуються лікарняні листи, включаючи по вагітності та пологах, по догляду за хворими дітьми, допомоги по безробіттю, не нараховуються пільгові пенсії, пенсії по інвалідності, не проводяться страхові виплати в разі настання нещасних випадків або професійних захворювань на виробництві, тощо.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 14:21