• 13Кві

  P80411-141239Керівництвом відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Головного управління Держпраці у Харківській області 11 квітня 2018 року було проведено організаційну нараду з керівниками служб охорони праці щодо проведення на підприємствах в період з 23 по 27 квітня 2018р. Дня охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління».

  На нараді були присутні 19 керівників служб охорони праці, а саме: ДП “Завод імені В.О. Малишева”, ДП “Харківське конструкторське бюро  з машинобудування  ім. О.О. Морозова”, ПАТ “Харківський підшипниковий завод”, ДП «Завод «Електроважмаш», ПАТ ХМЗ “Світло шахтаря”, ПАТ “Турбоатом”, АК „Харківобленерго”, КП „ Харківські теплові мережі”, ПрАТ “Харківський коксовий завод”, ПАТ “Харківський тракторний завод”, ПАТ завод “Південкабель”,  ДП «Харківський завод спеціальних машин», АТ «Елеватормлинмаш», ПрАТ «Інтеркондиціонер», ТОВ «НВО «ЮБіСі-Промо», ПАТ «Завод Фрунзе» та ін.

  Присутнім було доведено звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні.

  Як зазначив начальник відділу Олександр Ламанов, спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров`я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

  Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров`я тих, хто їх оточує.

  У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

  P80411-141109Головне управління Держпраці у Харківській області закликає всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

  Також  адміністраціям підприємств було рекомендовано запланувати  наступні заходи до Дня охорони праці:

  • підведення підсумків роботи підприємств щодо стану охорони праці, а саме аналізу травматизму, профзахворювань, культури виробництва та безпеки на кожному робочому місці;
  • підведення підсумків оглядів-конкурсів між структурними підрозділами підприємств з організації та проведення безпечного виконання робіт, відповідності машин, механізмів та устаткування нормативним вимогам з охорони праці, зниження виробничого травматизму, створення безпечних умов праці;
  • в засобах масової інформації (заводських газетах, в куточках охорони праці, радіо) висвітлити стан охорони праці в структурних підрозділах підприємств, хід та підсумки проведення оглядів-конкурсів.
  • оновити стенди охорони праці;
  • нагородити переможців оглядів-конкурсів на підприємствах дипломами, грамотами та грошовими винагородами.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 12:52