• 13Кві

  domnica_seminars12 квітня відбулася робоча зустріч в м.Києві стосовно аналізу паспортів неформальної зайнятості територіальних органів Держпраці та перспектив щодо розвитку та вдосконалення роботи.

  Цей робочий захід було ініційовано директором Департаменту з питань праці Держпраці України Ігорем Дегнерою. З боку Головного управління Держпраці у Харківській області у робочій зустрічі приймали участь начальник Головного управління Володимир Рожанський, заступник начальника Олена Петренко та заступник начальника управління з питань праці Надія Удовенко.

  Як розповів Володимир Рожанський, в ході проведення аналізу стану незадекларованої праці по Харківській області для заповнення паспорту регіону, була використана інформація Головних управлінь Пенсійного фонду  України,   ДФС у Харківській області, Головного управління статистики у Харківській області, Харківського обласного центру зайнятості за 2016 та 2017 роки.

  За цими даними кількість зайнятого населення збільшилась. На підставі звернень громадян, визначені найбільш ризиковані галузі стосовно незадекларованої праці. Отже очолюють цей антирейтинг будівництво та сфера послуг.

  Було надано аналіз щодо проведення профілактичних заходів, а також заходів застосування штрафних санкцій. Що дало свої результати які можливо спостерігати через зростання ЄСВ на 20%.

  «Протягом 2018 року ми продовжуємо активне проведення превентивних заходів, але тепер після більш ніж дворічного проведення роз’яснювальної роботи ми направляємо  свої сили на виявлення та жорстке вжиття заходів», додав Володимир Рожанський.

  Також було обговорено питання стосовно проблем, з якими найчастіші стикаються інспектори праці. Одне з яких стосується зібрання доказової бази, а саме можливість відеофіксації виявлених порушень. Всі проблеми було взято до уваги, задля їх  вирішення і удосконалення роботи під час інспекційних відвідувань. Та розглянуті інші заплановані заходи щодо покращення роботи Головного управління Держпраці у Харківській області.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 10:26