• 06Кві

  IMG_20180226_141822Люди певних професій, чия діяльність пов’язана з виробництвом, ризикують отримати травму. Навіть у звичайному домашньому побуті можна отримати ушкодження. Основні причини виробничого травматизму – незадовільні умови праці, недосконалі та несправні знаряддя виробництва, або неправильна їх експлуатація, фізичний стан працюючої особи, тощо. Серед цих загальних причин виробничого травматизму є безліч конкретних обставин, пов’язаних з особливостями організації праці на виробництві, його арсеналом, складом та кваліфікацією робітників.

  Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці у власну правову систему, створює умови для формування сучасної високої культури і відповідальності за збереження життя та здоров’я працівників. У першу чергу мова йде про ставлення роботодавців та працівників до питань охорони праці, їх налаштування на роботу без нещасних випадків. З цією метою у період з 2 по 6 квітня 2018 DSC_0390(2)року інспекторським складом відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці були проведені робочі зустрічі з працівниками структурних підрозділів ПрАТ «Харківський коксовий завод», АТ «ХТЗ», Служби діагностики ізоляції і захисту від перенапруг АК «Харківобленерго»,  працівниками ТОВ «Слобожанська промислова компанія», ТОВ «УКРТЕХНІКА», ПАТ «Харківгоргаз», ТОВ «ЕНЕРГОСОЮЗ», АТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД», Червонооскільська ГЕС КП «Компанія вода Донбасу», СТОВ «Шейківське» та  із  слухачами на базі ТОВ «ЦОП «Новатор». Як зазначили фахівці, досягти такої узгодженої політики можна шляхом спільного формування та розвитку культури охорони праці через впровадження запобіжних заходів, головний девіз яких – зацікавити, навчити, зробити питання охорони праці звичною та невід’ємною складовою нашого життя. Головною метою на сьогодні є те, що на підприємствах потрібно створювати такі умови праці щоб зацікавити працюючих не тільки в отримані IMG_1830пільг (таких як – щорічна додаткова відпустка, доплата працівникам за умови праці, скорочена тривалість робочого тижня, видача молока та інших рівноцінних продуктів тощо), а й у збережені свого особистого здоров’я. Організаційна робота щодо попередження травматизму та захворювань повинна бути скерована на розробку заходів з охорони праці. Перед складанням таких заходів доцільно провести прогнозування виробничого травматизму, професійних захворювань. При складанні планів щодо покращення умов праці враховувати найбільш актуальні на даний період заходи з охорони праці. Підприємства повинні бути зацікавлені у розробленні нових технічних, економічних та соціальних заходів щодо покращення умов праці.

  Головне управління Держпраці у Харківській області, зважаючи на важливість забезпечення створення та ефективного функціонування охорони праці на кожному підприємстві, закликає усіх роботодавців усвідомити, що поліпшення умов праці та її безпека одночасно зберігають не тільки здоров’я та життя  працівників а також підвищують продуктивність праці та якість продукції, забезпечуючи тим самим конкурентоздатність виробництва. Ми всі завжди повинні пам’ятати, що людське життя – це найвища IMG_20180402_142435_HDRсоціальна цінність, і ніякими обставинами не можна виправити смерті людини.

   

   

   

   

   

   

   

  P80404-092745

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 09:30