• 13Бер

  untitled 113 березня відбулося розширене засідання колегії обласної державної адміністрації та представників прокуратури Харківської області. Засідання пройшло під керівництвом голови ХОДА Юлії Світличної.

  З боку Головного управління Держпраці у Харківський області (ГУ), в засіданні приймав участь Володимир Рожанський – начальник ГУ.

  Володимир Рожанський доповів про результати роботи Головного управління, нагадав про основні завдання Держпраці та стан заборгованості із заробітної плати на підприємствах Харківщини.

  «Основні  завдання Держпраці це на сам перед легалізація робочих місць, доходів  та відповідно збільшення  сплати податків та доходів до державного бюджету та забезпечення дотримання безпечних умов праці. Отримання працівниками гідної та своєчасної заробітної плати.  Всі ці поняття поєднані в одну мету – легальний  безпечний  своєчасно оплачений труд. Але, навіть у разі, якщо працівник офіційно працевлаштований – це не завжди гарантує йому своєчасну та в повному обсязі оплату праці. На цей час дійсно гострою соціальною проблемою – є заборгованість із виплати заробітної плати», untitled 2зазначив Володимир Рожанський .

  Не менш серйозна проблема в країні  – рівень тіньової зайнятості. Адже працівники, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем – це сектор, який не охоплений державним наглядом у сфері праці та охорони праці. Це означає, що такі працівники:

  • втрачають не тільки соціальні гарантії сьогодні, а й позбавляють себе гідної пенсії в майбутньому;
  • не можуть бути захищені системою охорони праці, потерпілі і членів їх сімей (у разі смерті працівника внаслідок травми чи професійного захворювання) не отримають належного відшкодування заподіяної шкоди в результаті зазначених випадків, а дійсний стан виробничого травматизму не знає ніхто.

  Володимир Рожанський також додав що «Один із інструментів для досягнення наших завдань це превентивні заходи та відповідна роз’яснювальна робота.  Така робота проводиться системно під час untitledвиїзних семінарів, круглих столів та спільних заходів з нашими соціальними партнерами». Але ще одним із дієвих інструментів досягнення мети – легалізації трудових відносин є не тільки превентивні заходи а і каральні.

  Управління Держпраці розпочало роботу в повному обсязі. Всі підприємства-боржники будуть перевірені, та вжиті всі заходи в межах повноважень. Ми посилимо спільну роботу з правоохоронними органами, фіскальною службою щодо виявлення тіньової зайнятості. 16 березня буде проведений круглий стіл з цих питань.

  «Наша діяльність спрямована на те, щоб працівники регіону були впевнені в законності та безпечності праці», додав наприкінці зустрічі Володимир Рожанський.

  Також на колегії було розглянуто питання щодо запобігання корупції в апараті та структурних підрозділах ХОДА.

  «Головною метою антикорупційної програми є впровадження комплексної системи заходів щодо запобігання і протидії корупції в апараті та структурних підрозділах ХОДА. Крім того, впровадження програми має мінімізувати ризики залучення посадових осіб – незалежно від займаної посади – в корупційну діяльність, сформувати у державних службовців цілісне і єдине розуміння неприйняття корупції в будь-яких її проявах», – зазначив перший заступник голови ХОДА Марк Беккер.

  Він повідомив, що програма була затверджена відповідним розпорядженням голови ХОДА і спрямована на узгодження до Національного агентства з питань запобігання корупції.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 17:19