• 12Бер

  03Головним управлінням Держпраці у Харківській області прийнято участь у роботі виїзної ярмарки вакансій, яка проводилась Харківським обласним центром зайнятості для трудового колективу Філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Харківська регіональна дирекція», де заплановано вивільнення працівників.

  Під час дводенної виїзної ярмарки вакансій, працівники, які підлягали вивільненню мали змогу ознайомитись з вакансіями роботодавців, які брали участь у заході та отримати вичерпну інформацію у вигляді консультацій фахівців Головного управління Держпраці у Харківській області.

  Так під час консультацій фахівцями було роз’яснено вимоги Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-15 в редакції від 11.10.2017, в частині статті 24- періоди, з яких складається страховий стаж та статті 26- умови призначення пенсії за віком.

  За численними питаннями працівників розглядались законодавчо встановлені права працівників та обов’язки роботодавця.

  В ході консультацій особливу увагу було приділено використанню незадекларованої праці та наслідкам для працівника від такої праці. Було 05зазначено, що нелегальна робота призводить до нестабільності і невпевненості працівника в майбутньому. Зокрема зазначено, що особи, що влаштовуються на роботу неофіційно і вимушені працювати на умовах, запропонованих роботодавцем, не усвідомлюють негативних наслідків для себе у подальшому. Таким працівникам, як правило, не надаються законні вихідні дні, щорічні оплачувані відпустки, відпустки на навчання, не оплачуються лікарняні листи, включаючи по вагітності та пологах, по догляду за хворими дітьми, допомоги по безробіттю, не нараховуються пільгові пенсії, пенсії по інвалідності, не проводяться страхові виплати в разі настання нещасних випадків або професійних захворювань на виробництві, тощо.

   

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 17:30