• 03Бер

  IMG-f9d67b27c7f54e82487cbe6e6fbcb719-VГоловне управління Держпраці продовжує проведення семінарів на піднаглядових підприємствах. Представниками відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Касьян І.В., Андрєєвою О.В. 01.03.2018 року організовано зустрічі з працівниками ТОВ «Вертикаль-М-98», ТОВ «СРБУ «Харківліфт-2» та ТОВ «Харківліфтмонтаж».

  На семінарі були  висвітлені наступні питання:

  1. Набрання чинності Постанови КМУ від 18 грудня 2017 року № 1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
  2. Державний нагляд органів Держпраці. Основні завдання, функції та обов’язки ГУ Держпраці у Харківській області. Роз’яснення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
  3. 3. Вимоги до кваліфікації персоналу, а також осіб, відповідальних за експлуатацію та технічне обслуговування ліфтів.
  4. 4. Відповідальність за порушення нормативно-правових актів з охорони праці.

  Інспекторами наголошено, що спеціалізовані організації у своїй роботі повинні керуватися технічною документацією заводів-виробників ліфтів, вимогами «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів», “Правил будови електроустаткування”, «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів», “Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів”, технологічними процесами і інструкціями на окремі види робіт, а також КД 36.1-001-2000 «Положенням про систему технічного обслуговування та ремонту ліфтів в Україні».

  Система технічного обслуговування та ремонту ліфтів передбачає виконання за графіком робіт з метою забезпечення безперебійної, безпечної роботи ліфтів, а також запобігання передчасного спрацювання обладнання і підтримання їх належного технічного стану.

  Спеціалізовані організації у разі укладання Договору відповідають за безперебійну і безпечну роботу ліфтів і зобов’язані:

  – всі роботи з технічного обслуговування ліфтів виконувати відповідно до графіка та якісно;

  – своєчасно готувати ліфт до технічних оглядів;

  – брати участь в проведенні планових перевірок ліфтів органами Держпраці;

  Роботи з монтажу, технічного обслуговування та ремонту ліфтів можуть виконувати тільки ті організації, які мають дозвіл органів Держпраці на виконання цих робіт.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 11:53