• 08Гру

  Головним управлінням Держпраці в рамках соціального партнерства за участю заступника директора Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Степанової Г.С., начальника відділу медичних та соціальних послуг Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Харківській області Кириченко Л.М. та страхового експерта з охорони праці Харківського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області Нарожної Ю.Є. для роботодавців Харківщини спільно з Харківським обласним центром зайнятості проведено семінар у Інформаційно-консультаційному центрі, для представників установ, організацій, підприємств різних форм власності.

  IMG_2371

  Зокрема на семінарі були присутні представники 13 підприємств, установ та організацій, приватних підприємців, зокрема КЗ ДНЗ № 142, КЗОЗ «ОДКЛ», КЗОЗ «ХОМК», КП «Центр поводження з тваринами», ТОВ «Харківська ювелірна фабрика», ФОП Рибальченко І.А., та інші.

  Під час семінару роз’яснено вимоги Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-15 в редакції від 11.10.2017, в частині статті 24- періоди, з яких складається страховий стаж та статті 26- умови призначення пенсії за віком.

  Наголошено, що страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

  Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

  IMG_7482

  Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

  Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

  Під час проведення семінару було обговорено питання профілактики професійних захворювань, зокрема було зосереджено увагу на важливості проведення атестації робочих місць, на яких технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому. В той же час було зазначено, що не менш важливим є питання організації та проведення роботодавцем обовязкових періодичних (попередніх) медичних оглядів робітників зайнятих на роботах з шкідливими та небезпечними умовами праці.

  Наприкінці фахівцями Головного управління Держпраці у Харківській області були надані вичерпні відповіді на запитання представників підприємств.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 17:25