• 08Гру

  Відповідповідно до Указу Президента України 08 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права»

  1.

  Фахівцями ГУ Держпраці у Харківській області було проведено черговий семінар для працівників підприємств ТДВ «СПЕЦБУД-3» та ТОВ «КРАЙТ І К» на тему «Відповідальність субєктів господарювання за неоформлення трудових відносин».

  Під час засідання присутнім також було доведено інформацію з питань реалізації прав людини.

  Жваве обговорювання присутніми викликало питання притягнення посадових осіб підприємств до відповідальності у разі порушень трудового законодавства та оплати праці.

  Всі присутні змогли отримати вичерпні відповіді щодо застосування положень законодавства для захисту прав людини, у тому числі учасників антитерористичних операцій, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок операції.

  2

  На базі ТОВ «Центр охорони праці «Новатор-сервіс», в рамках проведення Всеукраїнського тижня права, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини інспекторами відділу в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Віхтинським С.В., Проуторовим І.І. була проведена бесіда з працівниками підприємств, а саме: ТОВ «ТриМоб», ТОВ «Озоне», Харківський університет радіоелектроніки, Концерн «Радіомовлення та телебачення» у кількості 60 осіб, під час якої обговорювались питання прав та 2обов’язків роботодавців, державних службовців при проведені державного нагляду в сфері охорони праці. Фахівці надали методично-консультаційну допомогу та роз’яснили присутнім вимоги Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та інших законодавчих та нормативних актів в частині прав посадових осіб підприємств при організації та проведені перевірок державними інспекторами стану охорони праці, вимог при вручені актів перевірок, розпорядчих документів, призупинення експлуатації обладнання, що створює загрозу здоров’ю та життю працюючих, притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності. Крім того, були обговорені питання щодо обов’язків роботодавця при проведенні перевірок, етики поведінки державних службовців, професійної діяльності фахівців служб охорони праці.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 11:13