• 05Гру

  5 грудня 2017 року заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Петренко Олена Миколаївна прийняла участь у засіданні обласної робочої групи з питань підвищення мінімальної заробітної плати, рівня оплати праці та легалізації зайнятості на якому розповіла про стан легалізації тіньової зайнятості.

  Під час виступу вона зазначила, що за 2017 рік Головним управління Держпраці виявлено понад 100 працівників,які  фактично були допущено до роботи без оформлення трудового договору (контракту). На підприємства, в яких встановлено це порушення, відповідно до абз.2 ст. 265 КЗпП України накладено штрафів на загальну суму 5,1  млн. грн. Матеріали проведених перевірок направляються до Головного управління Національної поліції в Харківській області для прийняття рішення в порядку ст.172 Кримінального кодексу України. На виконання приписів 157 робочих місць легалізовано.

  В ході засідання була обговорена та підписана Угода про співпрацю з детінізації трудових відносин та затверджений Комплексний план заходів щодо підвищення рівня оплати праці та легалізації трудових відносин на 2018 рік.

  Треба зауважити, що в області зросла кількість застрахованих осіб – найманих працівників і в вересні поточного року склала 803,7 тис. осіб, що на 25,3 тис. осіб більше порівняно з січнем 2017 року.

  Спостерігається тенденція щодо зменшення кількості застрахованих осіб, яким нарахована зарплата менше мінімальної. Так, кількість застрахованих осіб, яким у січні  поточного року нарахована заробітна плата менше мінімальної по всіх робочих місцях без винятків, становила 135 тис. осіб (17.4 % до загальної кількості найманих працівників), а у вересні цього року нарахована зарплата менше мінімальної 95,9 тис. особам (11,9% до загальної кількості найманих працівників) – по Україні цей показник становить 12,3 %, тобто відбулось зменшення на 39,2 тис. застрахованих осіб. Із загальної кількості застрахованих осіб, рівень оплати яких менше 3200 гривень 28,5 тис. осіб або 29,8% – працівники бюджетної сфери.

  Аналіз баз даних показав, що основними причинами виплати заробітної плати менше мінімальної є неповна зайнятість( в вересні це 67,3 тис. осіб), виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (16,2 тис. осіб).

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 20:30