• 04Гру

  До Міжнародного дня інвалідів між Головним управлінням Держпраці у Харківській області та Харківським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів укладена Угода про співробітництво та організацію взаємовідносин у сфері здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням вимог чинного законодавства щодо працевлаштування інвалідів строком на три роки.

  Метою зазначеної Угоди є забезпечення спільної координації дій, спрямованих на здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю, законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Сприяння забезпеченню відкритості та прозорості спільних дій, спрямованих на дієвість державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Забезпечення взаємодії на засадах взаємної вигоди для досягнення спільних цілей відповідно до завдань та повноважень кожної із Сторін цієї Угоди, побудова взаємовідносин на підставі рівності, чесного партнерства.

  Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів.

  У цей День ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий цій проблемі, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідності людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства

  Довідка: у 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям інвалідів.

  Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем інвалідів, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. В 2005 році був ухвалений закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 10:18