• 01Гру

    30.11.2017 заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Олена Петренко прийняла участь в телепрограмі обласного телеканалу ОТБ Харків “Тема дня” та розповіла про ризики тіньової зайнятості як для працівника, так і для роботодавця: ” Одна із серйозних проблем в країні – рівень тіньової зайнятості. Адже працівники, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем- це сектор, який не охоплений державним наглядом у сфері праці та охорони праці. Це означає, що такі працівники :

    – втрачають не тільки соціальні гарантії сьогодні, а й позбавляють себе гідної пенсії в майбутньому

    – не можуть бути захищені системою охорони праці, потерпілі і членів їх сімей (у разі смерті працівника внаслідок травми чи професійного захворювання) не отримають належного відшкодування заподіяної шкоди в результаті зазначених випадків, а дійсний стан виробничого травматизму не знає ніхто.

    При використанні праці без оформлення трудових відносин у зоні ризику –дві сторони. Працівник, який погоджуюсь на такі умови, позбавляє себе соціальних гарантій сьогодні та гідної пенсії в майбутньому, і роботодавець, якому доведеться сплатити штраф у розмірі 96 тис. грн. за кожного неоформленого працівника.”

    Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 17:26