• 29Лис

  DSC_0584

  28.11.2017 заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Петренко Олена Миколаївна прийняла участь в засіданні Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, під час якого висвітлила питання на  тему «Стан проведення  атестації робочих місць за умовами праці, в тому числі в бюджетних організаціях» .

  Олена Миколаївна доповіла, що протягом 10 місяців 2017 року Головним управлінням Держпраці у Харківській області здійснена 191 перевірка  підприємств, установ, організацій з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці, з них – 21 в бюджетній сфері.

  За результатами виявлено 109 порушень . За результатами  по виявлених порушень керівникам підприємств внесено 81 припис щодо усунення виявлених порушень, складено та передано до суду 73 протоколи за ознакою ч. 1 ст. 41 КУпАП.   Накладено штрафів за   ст..265 КЗпПУ на суму 291,1 тис.грн.

  DSC_0593

  Також, заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області доповіла, що пунктом 34 Положення про Державну службу України з питань праці», затвердженого постановою КМУ від 11 лютого 2015 року за №96 зі змінами, визначено завдання Держпраці в організації медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі та щорічному обов’язковому медичному огляді працівників віком до 21 року. Для встановлення наявних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу складається акт визначення категорій працівників, які підлягають таким медичним оглядам та визначенню:

  – періодичності проходження медичного огляду,

  – фахового складу лікарів, які будуть брати участь у медичному огляді, – складанні переліку лабораторних, функціональних та інших досліджень,

  – встановлені медичних протипоказань є карти умов праці проведеної атестації робочого місця за умовами праці.

   Вона додала, що у 2017 році Головним управлінням Держпраці у Харківській області здійснено розгляд документів та організовано періодичний медичний огляд по 15% підприємств, установ та організацій Харківської області, які потребують організації періодичного медичного огляду.

  DSC_0591

  Ще близько 30% організацію періодичного медичного огляду здійснили у ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» через повільне внесення змін до директивних документів. Проводячи нескладні арифметичні підрахунки, стає зрозумілим, що стан організації медичних оглядів критичний. Понад 50% підприємств, установ та організацій Харківської області не організовують медичний огляд працівників в порушення вимог «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 N246. Такий стан речей є недопустимим. Оскільки кожний рік роботи в умовах, які є протипоказаними приводять до непоправних змін у організмі робітника, втрати ним працездатності та може привести до передчасної смерті.

  За 2017 рік по Харківській області зафіксовано на 12  випадків професійної патології більше ніж за 2016 рік (в цифровому виразі це 47 випадків – у 2017 році проти 35 –у  2016), за якими Головним управлінням Держпраці у Харківській області проведено та проводяться розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання.

  Олена Миколаївна розповіла, що Головним управлінням проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності проведення медичних оглядів працівників певних категорій в консалтингових центрах,  семінарах , нарадах на підприємствах, круглих столах.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 12:34