• 27Лис

  З метою профілактики травматизму під час виконання робіт і аналізу стану охорони праці на підприємстві КП «Чугуїввода» фахівцями відділу нагляду на виробництві та об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці була проведена роз’яснювальна робота, щодо додержання вимог правил «Техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць».

  Насосні станції систем водовідведення складаються з приймальних резервуарів, решіток та дробарок, машинного відділення, допоміжних приміщень Решітки встановлюють на підвідному колекторі для затримання великих включень стічних вод.  Очистка решіток від затриманих крупних відходів  здійснюється механічними граблями. При малих витратах стічних вод решітки можна очищати вручну. Дробарки призначені для роздрібнення викидів роздроблену масу знову повертають в стічну рідину перед решітками.

  Новый рисунок (1)

  Приміщення резервуарів і решіток насосних станції  відокремлюють від машинного залу глухий газонепроникною  стіною для попередження надходження  у нього газів. У приміщеннях решіток і приймального резервуара вентиляція  повинна забезпечувати не менше ніж 12-кратньій обмін повітря від  в 1 рік, якщо на насосний станції є приймальна камера, необхідно забезпечити її вентиляцію з 5-кратним обміном повітря в 1 рік. Обов’язково повинні бити передбачених резервного вентилятора. Витяжні вентилятори повинні включатися автоматично у випадках виходу з ладу робочих вентиляторів.

  Новый рисунок (3) В водовідвідну мережу можуть потрапити речовини бензин, газ, органічні речовини, нафта, і т.д, здатні суміші зі стічної рідини відтворюють взривонебезпечні гази, які можуть виділятися в приміщенні решіток, де працюють люди.  У зв’язку з цим є в приміщенні решіток необхідно дотримуватися спеціальних мір попередження вибуху чи пожару. Пристрій  для включення вентиляції. освітлення, механічних грабель та іншого обладнання розташовують перед входом в приміщення, щоб не було іскри. Світильники повинні бути в вибухозахищених плафонах. Кнопки для включення електричних агрегатів розташовують в приміщенні решіток з дотримання правил не мати оголених проводів.

  Перед входом в приміщення  автоматичних насосних станцій, приміщення решіток і приймальних резервуарів потрібно не менше ніж на 10 хв. включити вентиляцію для провітрювання. Системи вентиляції повинні працювати безперервно в період перебування персоналу в приміщенні.

  Для зручності обслуговування решітки з механізмами роликів і решіток дробарок навколо них  прохід повинен бути шириною не менш 1,2 м, перед решітками шириною не менше 1,5 м. Перед решіткою, яка чиститься вручну, повинна мати вільну площадку шириною не менше 0,8 м. Площадка огороджується перилами з висотою  1 м з суцільною зашивкою по низу на висоту, 0,1 м зазором близько 5 см для захисту від пошкоджень при збиранні майданчика. Огородження виконують із металу і перевіряють на міцність. Використовувати дерево для пристрою перил не. дозволяється.

  На насосних станціях з шнековими насосами передбачені затвори на підведення і відведення колекторів, що дозволяють при ремонті та обслуговуванні насосів запобігти надходженню в них стічних вод. Затвори на підводних колекторах насосних станцій забезпечують пристрої для керування ними з поверхні землі.

  Спецодяг персоналу, що контактує зі стоковою рідиною або викидами, здається в пральну та дезінфікується  не рідше одного разу на тиждень. На станціях потрібно виділити приміщення для сушіння одягу.

  При роботі, пов’язаному зі спуском в резервуар і приймальну камеру, необхідно дотримуватися вимог безпеки при роботах в колодязях Бригада до складу не менше ніж з 3 чол.

  Поли приміщення решіток  щодня миються чистою водою. При ручній чистці решіток викидів збираються в контейнер і вивозяться не рідше одного разу на день. Для підйому контейнера з майданчиків у решітках використовуються лебідки чи інші вантажопідіймальні механізми.

  З метою упередження нещасних випадків при виконанні робіт на КНС , в тому числі колодязях, люках, відстійниках Управління Держпраці у Харківській області вкотре нагадує про неухильне дотримання вимог безпеки під час проведення зазначених робіт та дотримуватись правил «техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць» НПАОП 41.0-1.01-79.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 10:16