• 23Лис

  З метою профілактики травматизму під час виконання  робіт і аналізу стану охорони праці на підприємствах, вдосконалення здійснення державного нагляду за додержанням вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки головним державним інспектором головним державним інспектором відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці головним державним інспектором Локойдою С.Є. були проведені робочі зустрічі з керівниками та працівниками структурних підрозділів Фабрика «Варіант» ТОВ та  ПАТ «Завод «Південкабель» щодо додержання вимог «Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці»,  «Правила охорони праці під під час виконання робіт з інструментом та пристроями», «Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

  Під час проведення превентивних заходів інспектор зазначив, що технологічне  обладнання, яке нині використовується у виробничій діяльності, надзвичайно  різноманітне за принципом дії, конструктивними особливостями, типами та габаритами. Однак, не зважаючи на це, існують деякі загальні IMG_5151_1вимоги, дотримання яких при конструюванні обладнання дозволяє забезпечувати вимоги безпеки при його експлуатації. Методи забезпечення безпеки обладнання поділяються на: загальні і часткові.

  До загальних належить механізація і автоматизація технологічних процесів, дистанційне управління і спостереження, блокування і сигналізація, надійність і міцність конструктивного виконання. До часткових методів належать захист обладнання від певної безпеки. Це може бути герметизація, екранування, теплоізоляція, звукоізоляція, амортизація, огородження, заземлення і т. ін.

  Безпека технологічного обладнання забезпечується правильним вибором методів захисту. Крім цього безпека праці забезпечується: використанням у конструкціях спеціальних захисних засобів, дотриманням ергономічних вимог, включенням вимог безпеки у технічну документацію з монтажу, експлуатації, ремонту і ін.

  Конструктивні елементи технологічного обладнання не повинні мати гострих країв, кутів, нерівних, гарячих чи переохолоджених поверхонь. Рухомі частини технологічного обладнання, а також пасові та ланцюгові передачі мають бути огородженні або захищенні іншим шляхом якщо огородження не допускається. Огородження запобігає проникненню людини або частини її тіла у небезпечну зону. Огороджувальні пристрої мають різноманітне конструктивне виконання. Вони бувають стаціонарні, рухомі та переносні і такі, що не погіршують спостережень за роботою технологічного обладнання. Вони повинні мати гладку поверхню, бути пофарбованими в один колір з технологічним обладнанням і виконуватися відповідно до вимог стандартів.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 14:34