• 13Жов

  БезымянныйПосадовими особами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління  Держпраці у Харківській області разом з Харківською обласною організацією Профспілки працівників автомобільного, електричного транспорту та шляхового господарства України, за участі представників первинних та об’єднаних профспілкових організацій автотранспортних,  електротранспортних та дорожніх підприємств м. Харкова та Харківської області, 12.10.2017 року на базі КП «Тролейбусного депо № 3» проведено виїзну нараду щодо готовності  роботи  підприємств в осінньо-зимовий період 2017-2018 р.

  На нараді були обговорені проблемні питання щодо технічного стану транспортних засобів автоперевізників та рухомого складу трамвайних та тролейбусних депо, задіяних на маршрутах, початком переходу на автоматизовану систему оплати проїзду в міському електротранспорті, стану доріг, якість їх поточних ремонтів, наявності достатньої кількості реагентів та піщано-сольової суміші у дорожніх службах на зимовий період.

  Також при обговоренні проблемних питань посадові особи  Головного управління Держпраці у Харківській області акцентували увагу на найбільш розповсюджених порушеннях  вимог чинного законодавства про охорону праці, які були виявлені під час перевірок інспекторським складом на підприємствах транспортної галузі .

  Будь яке не усунене порушення   або безвідповідальне ставлення до своїх обов’язків з боку працівників та посадових осіб підприємств може привести до негативних наслідків, а також до загрози життю та здоров’ю людей.

  Представникам підприємств рекомендовано звернути увагу на якість проведення випуску на лінію транспортних засобів відповідальними особами, а також на проходження водіями перед рейсового медогляду. Як показує практика, дані заходи все частіше носять формальний характер, проводяться з порушеннями, або не проводяться взагалі.

  Також наголошено, що дуже проблемним питанням є забезпечення працівників теплим спецодягом та взуттям, комплектацією запасними частинами аварійних бригад, станом гуми на автотранспортних засобах, перевищення робочого часу водіями, які знаходяться за кермом  впродовж зміни.

  При підведенні підсумків виїзної наради всі учасники дійшли згоди, що тільки завдяки комплексному підходу до вирішення проблемних питань робота  автотранспортних,  електротранспортних та дорожніх підприємств в осінньо-зимовий період 2017-2018 р. може бути безаварійною та без виробничого травматизму.

   

   

   

   

   

   

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 09:56