• 06Жов

  Головним управлінням Держпраці в Харківській області для роботодавців Дергачівського району спільно з Дергачівським районним центром зайнятості проведено семінар в Інформаційно-консультаційному центрі державної служби зайнятості на тему: «Зміни у трудовому законодавстві та процедури здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Актуальні питання з гігієни праці».

  У роботі семінару прийняли участь представники 20 підприємств, установ та організацій Дергачівського району, зокрема КП «Дергачікомсервіс», КЗ «Дергачівський будинок культури», ФО-П Волошина Н.О., КП «Малоданилівський комунальник», ТОВ «Просто меблі», ТОВ «СЕТКО» та інші.

  IMG_8836

  На семінарі обговорювалися вимоги Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу Законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яким запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців.

  Фахівці Головного управління Держпраці у Харківській області проінформували присутніх, що відповідно до вимог Порядку, контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспекторами праці.

  Присутніх було поінформовано, що контрольні повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням встановленої Мінсоцполітики форми від 24.05.2017 № 866.

  Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці можна перевірити на сайті Держпраці України у розділі Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю – Інформація щодо виданих посвідчень інспекторам праці  або за телефоном (044) 288-10-00.

  Під час проведення семінару було обговорено актуальні питання з  гігієни праці, зокрема розглянуто питання необхідності дотримання галузевих норм видачі спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту, у частині своєчасності, повноти та їх відповідності. Обговоренні питання організації та проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників певних категорій.

  Наприкінці фахівцями Головного управління Держпраці у Харівській області були надані вичерпні відповіді на запитання представників підприємств. Завдяки проведеному семінару присутні мали змогу отримати практичні поради фахівців у застосуванні законодавства про працю та санітарного законодавства з розділу гігієни праці.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 11:30