• 10Сер

  З метою профілактики електротравматизму, аналізу стану охорони праці на підприємствах та вдосконалення здійснення державного нагляду за додержанням вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки головними державними інспекторами Мірчєвим О.І.  та Мартичем С.В. були проведені робочі зустрічі з колективом випробувальної станції ПРАТ «Харківський коксовий завод» та електроперсоналом ПП  «Трембач» щодо додержання вимог «Правил експлуатації електрозахисних засобів».

  Інспектори зазначили основні вимоги щодо комплектування електроустановок електрозахисними засобами, які регламентуються Правилами, Положеннями про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

  Під час проведення превентивних заходів фахівці роз’яснили присутнім, що електрозахисні засоби повинні зберігатися у приміщеннях в спеціально відведених місцях сухими і чистими, в умовах, що виключають можливість їх механічних ушкоджень, шкідливої дії вологи, агресивного середовища.

  У встановлені нормативами терміни електрозахисні засоби повинні оглядатись з перевіркою їх наявності згідно з вимогами до комплектування, очищатись від пилу, забруднень тощо, періодично проходити спеціальні випробування на відповідність їх діелектричних, механічних та інших показників чинним вимогам. Крім того, електрозахисні засоби повинні оглядатись перед кожним їх застосування. При таких оглядах увага звертається на справність засобів захисту, відсутність тріщин, подряпин та деформації ізолюючих елементів, терміни чергової перевірки. У разі виявлення перерахованих дефектів чи простроченого терміну чергового випробування, користування електрозахисними засобами забороняється. При оглядах діелектричних рукавиць і діелектричного взуття увагу слід звертати на наявність вологи, забруднень, розривів, інших механічних пошкоджень.

  При позитивних результатах випробувань на засобах захисту проставляються штамп, що відповідає інвентарному номеру засобу захисту, даті наступного випробування та граничній напрузі застосування. Результати випробувань засобів захисту оформляються протоколом встановленої форми.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:11