• 03Сер

  Фахівцями ГУ Держпраці у Харківській області було проведено черговий семінар для роботодавців Куп’янського району на тему «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», питання законодавства про працю та гігієну праці».

  IMG_8418

  На семінарі обговорювалися вимоги Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295, запровадження нових підходів у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів  праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців.

  Фахівці ГУ Держпраці у Харківській області проінформували присутніх, що відповідно до вимог Порядку, контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспекторами праці.

  Присутніх було поінформовано, що контрольні повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням встановленої Мінсоцполітики форми від 24.05.2017 № 866.

  Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці можна перевірити на сайті Держпраці України у розділі Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю – Інформація щодо виданих посвідчень інспекторам праці  або за телефоном (044) 288-10-00.

  Під час проведення семінару було обговорено найбільш проблемні питання, що виникають у роботодавців та їх найманих працівників під час застосування законодавства про працю та  гігієну праці.

  IMG_8437

  Наприкінці фахівцями ГУ Держпраці у Харівській області були надані відповіді на питання роботодавців, зокрема, щодо оформлення трудових відносин, їх розірвання, обліку робочого часу, атестації робочих місць та доплат  за несприятливі та шкідливі умови праці, на які отримали вичерпні відповіді та мали змогу отримати практичні поради фахівців у застосуванні законодавства.

  Також, роботодавці цікавились укладанням цивільно-правових договорів з фізичними особами, на що отримали роз’яснення, що за цивільно-правовим договором відносини регламентується не трудовим законодавством, а виключно цивільним.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 13:49