• 06Сер

  IMG-93922e92ac5af20bf9be0e5bdf5774a3-VВивчаючи стан охорони праці під час виконання вантажних перевезень, часто зустрічається недосконалість організаційної роботи, яка проводиться керівниками автотранспортних підприємств. Незадовільним може бути неякісне складання, а подекуди відсутність інструкцій з охорони праці, непроведення або несвоєчасне проведення інструктажів з охорони праці водіїв, фіктивне проходження медичного огляду та інші актуальні проблеми.

  Фахівцями відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області в рамках здійснення превентивних заходів з профілактики нещасних випадків на виробництві спільно зі страховим експертом Харківського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, проведено семінар-нараду з питань охорони праці на ТДВ «ХАРКІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО  № 16363».

  Під час семінару, спільно з керівництвом підприємства, розглянуті питання реалізації завдань та функцій, визначених Законами України «Про охорону праці», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», про стан і причини виробничого травматизму. Було проаналізовано нещасні випадки, які сталися протягом 2018-2019 років на підприємствах автомобільного транспорту та наведені конкретні приклади порушень працівниками підприємств при експлуатації транспортних засобів. Зазначено, щодо необхідності постійного стеження за технічним станом автомобілів.

  Також, на семінарі були розглянуті питання щодо заходів, спрямованих на  профілактику виробничого травматизму, дотримання вимог безпеки під час виконання робіт, своєчасне проведення медичних оглядів працівників, навчання з питань охорони праці.

  Успішне рішення проблем безпеки, стосовно експлуатації автомобільного транспорту, багато в чому залежить від якості підготовки технічного персоналу в області охорони праці. Стратегічними напрямками розвитку охорони праці є створення безпечної техніки і безпечних технологій, комплексна автоматизація виробництва і на цій основі забезпечення на всіх підприємствах умов, що виключають виробничий травматизм, професійні захворювання і важку фізичну працю.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 12:34