• 02Сер

  IMG-20190731-WA0001З метою зменшення виробничих ризиків, попередження виробничого травматизму та поліпшення стану охорони праці при роботах в колодязях та в замкнутих просторах, фахівцями відділу гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Харківській області (далі Управління Держпраці) було проведено робочу зустріч з представниками закладів дошкільної освіти Богодухівської районної ради. Під час заходу фахівцями було звернено увагу на нещасний випадок, що стався у червні 2019 року з робітниками Вербівського ДНЗ (ясла-садок) Вербівської сільської ради Балаклійського району Харківської області.

  На заході були обговорені питання дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці при організації та безпечному проведенні газонебезпечних робіт на об’єктах водопровідних мереж та мереж водовідведення, в колодязях та в замкнутих просторах, особливо при високих температурах повітря.

  Зокрема, кожен з представників  від закладу  відзвітувався про заходи впроваджені на своїх об’єктах з метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час проведення газонебезпечних робіт пов’язаних з оглядом, чищенням та ремонтом комунікацій.

  Були розглянуті питання допуску до робіт осіб відповідної кваліфікації та дотримання вимог інструкцій з охорони праці, веденню нормативно – правової документації в цілому та оформленні наряду – допуску. Детально зупинились на проходженні навчання та цільових інструктажів.

  Головний акцент зустрічі фахівці Управління Держпраці поставили  на обов’язковому дотриманні вимог безпеки при проведенні газонебезпечних робіт у колодязях та замкненому просторі на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства в період високої температури повітря. Це і обмеження в проведенні планових робіт при високих температурах повітря, а за необхідності виконання невідкладних ремонтних робіт, проводити їх під наглядом інженерно-технічних працівників.

  На завершенні зустрічі фахівці Держпраці наголосили на обов’язковому дотриманні вимог нормативно – правових актів з охорони праці при організації та безпечному проведенні газонебезпечних робіт на об’єктах підприємств водопровідно – каналізаційного господарства та рекомендували організувати позапланові перевірки знань та проведення інструктажів з питань охорони праці працівникам, які виконують та організовують дані роботи.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 19:18