• 13Тра

  image3Головним управлінням Держпраці у Харківській області згідно з планом заходів із відзначення Дня охорони праці в Харківській області у 2019 році під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці» впроваджено ряд заходів щодо популяризації охорони праці та підвищення рівня безпеки на підприємствах регіону.

  На сайтах Головного управління, Харківської обласної державної адміністрації, соціальних партнерів, містоутворюючих підприємств доведено звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році Дня охорони праці. На підприємствах, установах та організаціях створено оргкомітети та затверджено відповідні заходи.

  Згідно плану заходів поширено плакати, які були розроблені Міжнародною організацією праці та в центрі міста розташовано бігборд з гаслом МОП.

  Визначено найкращі підприємства, які забезпечили у 2018 році якісне функціонування системи управління охороною праці, яке надалі візьмуть участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на звання «Краще підприємство з охорони праці».

  В продовження пілотного проекту щодо впровадження ризикоорієнтованого підходу у сфері охорони праці, за підтримки Головного управління Держпраці у Харківській області, журналом «Охорона праці» було організовано та проведено семінари на теми:  «Розробка, впровадження та аудит систем менеджменту гігієни та безпеки праці (ГіБП) на основі управління ризиками. Вимоги нового стандарту 45001:2018» та «Питання інспекторської діяльності з гігієни та безпеки праці (ГіБП) на основі управління ризиками», з підприємствами Харкова та Харківської області.IMG-4c626dabbe33d5474a29c4cadd6f4065-V

  На постійній основі здійснюється активна співпраця із засобами масової інформації, зокрема з газетами регіону, підприємств, журналом «Охорона праці».

  Найкращі працівники Головного управління Держпраці у Харківській області та підприємства з нагоди Дня охорони праці в Україні були нагороджені подяками та пам’ятними подарунками.

  Відбулось щорічне вшанування пам’яті загиблих на виробництві та покладання квітів до Меморіалу загиблих у авіакатастрофі, розташованого на території Харківського державного авіаційного виробничого Снимок3Снимок1підприємства.

  Цікавим заходом стало проведення на Харківщині конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Цей конкурс як найкраще забезпечує роз’яснювальну роботу серед майбутніх працівників щодо необхідності дбати про власну безпеку, безпеку оточуючих та важливості дотримання правил з охорони праці.

  Організовано та тривають наради, семінари, круглі столи, флеш-моби з охорони праці на підприємствах регіону. На підприємствах серед працівників поширюються брошури, буклети та інші наочні матеріали з питань безпеки та гігієни праці.

  IMG-0215«Саме Держпраця, на сьогоднішній день, покликана здійснювати державний контроль за порушенням трудового законодавства та законодавства з охорони праці», – начальник Головного управління Держпраці у Харківській області Володимир Рожанський.

  До Всесвітнього дня охорони праці Головним управлінням Держпраці у Харківській області змонтовано відеоролик, якій  закликає до дій під девізом Міжнародної організації праці – «Безпечне та здорове майбутнє праці».

  IMG-9573

  IMG-0863

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 10:40