• 11Кві

  IMG_182011 квітня відбулося покладання квітів з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів.

  У церемонії покладання квітів до Пам’ятного знаку жертвам нацистських переслідувань взяли участь керівництво Харківської обласної державної адміністрації, представники силових структур регіону, духовенства, Фонду соціального страхування та Об’єднання профспілкових організацій, ветерани АТО та представники громадськості.

  В церемонії взяла участь заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Олена Петренко.

  Зараз у Харківській області проживають 8 колишніх в’язнів нацистських концтаборів. Серед них – 94-річний професор Української інженерно-педагогічної академії, голова Харківської обласної ради борців IMG_1816антифашистського опору, колишніх в’язнів фашистських концтаборів Ігор Малицький.

  «На щастя, сьогодні ніхто й уявити собі не може, що таке фашистський концтабір. Це і фабрика смерті, і божевільні експерименти над людьми. У мене після ув’язнення не залишилося жодного зуба – їх виривали без наркозу, а потім намагалися вставити назад. Жінки знаходилися там в немислимих умовах. Тому при наближенні визволителів ми підняли повстання і з голими руками йшли на вежі й кулемети», – згадує Ігор Малицький.

  Український народ вшановує життєвий подвиг наших співвітчизників, які у трагічні часи Другої світової війни зазнали неймовірних жахів нацистських переслідувань, та пам’ять мільйонів людей, безневинно вбитих у гітлерівських концентраційних таборах та в’язницях.

  IMG_1829

  IMG_1852

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 10:55