• 05Лют

  prosrochenyj-pasportІнспекторами праці Головного управління Держпраці у Харківській області проведено ряд інспекційних відвідувань, під час яких було виявлено нелегально працевлаштованих робітників.

  Під час інспекційного відвідування на приватному підприємстві в агропромисловій галузі було виявлено 2 неоформлених працівника.

  На товаристві з обмеженою відповідальністю, яке працює в будівельній галузі виявили 5 працівників «нелегалів».

  У двох фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування було задіяне 7 працівників без офіційного працевлаштування.

  Також у підприємця, діяльністю якого є технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів було виявлено одного працівника без належного оформлення трудових відносин.

  За результатами інспекційних відвідувань, уповноваженими особами Головного управління Держпраці розглянуто справи та винесено постанови щодо накладення штрафних санкцій на загальну суму майже 1,9 млн. гривень!

  Нагадуємо!

  Згідно із ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме 4173 грн.

  За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, будуть нести фінансову відповідальність у таких розмірах:

  1. 100 мінімальних зарплат – 417300 грн., у разі вчинення роботодавцем  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення.
  2. 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125190 грн. за наступні порушення:

  – фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

  – оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

  – виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

  1. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, надурочну роботу та інші питання оплати праці);
  2. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. (за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

   

   

   

   

   

   

  Автор: Сектор взаємодії зі ЗМІ, 10:01