• 01Лют

  Image-1 (1)31 січня головним державним інспектором відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Головного управління Держпраці у Харківській області Василем Федоровим проведено семінар з представниками Приватного підприємства «Будівельна Фірма «ПРОМТЕКС» на тему: «Застосування Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», «Електробезпека та безпечне застосування електроінструменту» та інше.

  Фахівець довів до відома присутнім, що для створення безпечних умов під час виконання робіт на висоті необхідно:

  – забезпечити наявність, міцність і стійкість огороджень, риштувань, настилів, драбин тощо;

  – забезпечити працівників необхідними засобами захисту та використовувати їх за призначенням;

  – виконувати у повному обсязі організаційні та технічні заходи, передбачені Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті;

  – застосовувати технічно справні машини, механізми і пристрої, укомплектовані необхідною технічною документацією;

  – забезпечити необхідну освітленість на робочих місцях та безпечні проходи до них;

  – уживати заходи щодо усунення або зменшення впливу шкідливих та/або небезпечних факторів;

  – ураховувати метеорологічні умови, а також стан здоров`я працівників, які виконують роботи на висоті.

  А також інспектором було нагадано. що не дозволяється виконувати роботи на висоті у відкритих місцях при швидкості вітру 10 м/с і більше, при ожеледиці, грозі або тумані, який затрудняє видимість в межах фронту робіт, а також у нічний час при недостатній освітленості та якщо температура повітря вище плюс 35 С° або нижче мінус 20 С°. Невідкладні роботи на висоті в більш складних погодних умовах (при інших температурах тощо), виконуються за рішенням роботодавця. При цьому в ПВР слід передбачити додаткові заходи безпеки, що відповідають цим умовам.

  Автор: Сектор взаємодії зі ЗМІ, 14:35