• 04Січ

  20190104_091744Головним управлінням Держпраці у Харківській області розпочато цикл семінарів у зв’язку з нещасним випадком, який трапився 2 січня 2019 року у місті Суми, де ліфт смертельно травмував двомісячну дитину.

  Так 04 січня 2019 року головним державним інспектором ГУ Держпраці у Харківській області Інною Касьян було проведено семінар у Комунальному спеціалізованому підприємстві «Харківгорліфт», яке експлуатує та займається технічним обслуговуванням значної кількості ліфтів у місті Харкові.

  Інспектором наголошено, що спеціалізовані організації у своїй роботі повинні керуватися технічною документацією заводів-виробників ліфтів, вимогами «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів», «Правил будови електроустаткування», «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів», «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів», технологічними процесами і інструкціями на окремі види робіт, а також КД 36.1-001-2000 «Положенням про систему технічного обслуговування та ремонту ліфтів в Україні».

  До системи технічного обслуговування та ремонту ліфтів належить комплекс взаємопов’язаних робіт попереджувального характеру, які виконуються в плановому порядку з метою забезпечення дієздатності ліфтів.

  Система технічного обслуговування та ремонту ліфтів передбачає виконання за графіком робіт з метою забезпечення безперебійної, безпечної роботи ліфтів, а також запобігання передчасного спрацювання обладнання і підтримання їх належного технічного стану.

  Спеціалізована організація в разі укладання Договору відповідає за безперебійну і безпечну роботу ліфта і зобов’язана:

  – всі роботи з технічного обслуговування ліфтів виконувати відповідно до графіка та якісно;

  – своєчасно готувати ліфт до технічних оглядів;

  – зупиняти роботу ліфта в разі незадовільного технічного стану, грубого порушення пасажирами правил експлуатації та невиконання власником своїх обов’язків.

  Особливу увагу було звернуто на першочергові заходи з профілактики травматизму невиробничого характеру, а саме:

  – перевірити наявність Правил користування ліфтами;

  – провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців міста Харкова щодо порядку дій в надзвичайних ситуаціях під час експлуатації ліфтів;

  – перевірити двосторонній зв’язок з диспетчерськими пунктами або пунктами розміщення обслуговуючого персоналу;

  – перевірити механічні та електричні прилади безпеки ліфтів тощо.

   

  Автор: Сектор взаємодії зі ЗМІ, 14:03