• 08Лис

  IMG-f20954ca4f55ef5b2d8203c6ffbdcf8b-V Ринковий нагляд і контроль продукції є складовою частиною системи технічного регулювання, спрямований на забезпечення відповідності продукції, що вже перебуває в обігу на ринку.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016р.
  № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд», сферу відповідальності Держпраці збільшено з 7 до 10 видів продукції.
  Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.08.2015р. № 844-р було схвалено Стратегію розвитку системи технічного регулювання на період до 2020 року, яка передбачає взаємодію представників суб’єктів господарювання (виробників, імпортерів та розповсюджувачів продукції) з органами державного ринкового нагляду, заходи з інформування суб’єктів господарювання про їх права та обов’язки під час здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції.
  З цією метою Головне управління Держпраці у Харківській області проводить низку превентивних заходів у виді семінарів з суб’єктами господарювання.
  Так фахівцями відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг ГУ Держпраці було проведено семінар працівників торгівельної мережі «Атлант».
  Під час заходу головна увага приділялась основним вимогам технічних регламентів, що застосовуються до продукції, яка розповсюджується в торгівельній мережі «Атлант» та правових обов’язків розповсюджувачів і контролюючих органів під час здійснення перевірок продукції.
  Також присутнім нагадали про відповідальність відповідно до вимог ч. 3 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», яка застосовується до розповсюджувачів продукції.
  Так законодавством передбачені штрафні санкції за такі основні порушення :
  – розповсюдження продукції, на якій відсутній знак відповідності технічному регламенту;
  – розповсюдження продукції без декларації про відповідність;
  – розповсюдження продукції, щодо якої неналежно застосовано знак відповідності технічному регламенту;
  – недодержання умов зберігання продукції.
  Доказом безпечності продукції є її відповідність технічним регламентам, національним стандартам, що гармонізовані з відповідними європейськими стандартами.
  Головне управління Держпраці у Харківській області звертає увагу на тому, що суб’єкти господарювання зобов’язані зберігати технічну документацію та документи, що дають змогу ідентифікувати осіб, які поставили їм продукцію, або яким вони поставили продукцію протягом строку встановленого відповідним технічним регламентом.
  У випадку, коли такий строк не встановлено:
  – Виробник — протягом 10 років з дня введення ним відповідної продукції.
  – Уповноважений представник, імпортер або розповсюджувач – протягом 10 років з дня одержання ним відповідної продукції.
  Ненадання таких документів, якщо не можливо встановити виробника, загрожує суб’єкту господарювання штрафними санкціями як і до особи, що ввела в обіг таку продукцію.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 16:13